Borne Sulinowo

Borne Sulinowo jest niewielkim miasteczkiem w województwie zachodniopomorskim, leżącym niedaleko Szczecinka, nad dużym Jeziorem Pile i kilkoma mniejszymi zbiornikami wodnymi.

Radziecka Baza Wojskowa w Bornem Sulinowie

Borne Sulinowo kojarzy się przede wszystkim z obecnością w nim wojsk radzieckim, ponieważ od 1945 do 1992 roku działała tu radziecka baza wojskowa. Miejscowość nie podlegała wtedy pod polską administrację. Borne Sulinowo jest jednym z najmłodszych miast w naszym kraju, ponieważ prawa miejskie otrzymało w 1993 roku, gdy wróciło pod administrację polską. Wcześniej zanim została utworzona tutaj baza radziecka, była baza niemiecka. Powstał tutaj poligon. Ćwiczyły na nim między innymi oddziały Afrika Korps, którymi dowodził generał Rommel. Drugim poligonem Afrika Korps na obszarze Polski była Pustynia Błędowska.

Atrakcje w Bornem Sulinowie

Znaczna część budynków w mieście stanowi własność prywatną. Niektóre do teraz są niezamieszkane, inne to ruiny, które świadczą o przeszłości miasta. Do najbardziej interesujących tego rodzaju zabudowań należą:

  1. Dom Oficera,
  2. willa Guderiana,
  3. willa Dubynina,
  4. dawny szpital wojskowy i
  5. Tankodrom.

W okolicy atrakcją jest tak zwany podwodny las. To część wyspy, która zapadła się do jeziora i tworzy niecodzienny obrazek.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Bornem Sulinowie

Wywozimy odpady pobudowlane, w tym również gruz Borne Sulinowo. Wynajmujemy też kontenery na śmieci Borne Sulinowo w bardzo atrakcyjnych cenach. Przywozimy kontenery na posesję naszych klientów. Zapraszamy do nas!

do góry