Zamówienia telefoniczne: 669 011 011

Stargard Szczeciński

Znajdujący się na Pomorzu Zachodnim Stargard Szczeciński ma w swojej ofercie wiele atrakcji na lato i nie tylko. Jest w nim wiele zabytków, ponieważ jest zaliczany do grupy najstarszych miast Polski.

Stare Miasto w Starogardzie Szczecińskim

Jeżeli chodzi o architekturę, to bardzo interesujące jest przede wszystkim Stare Miasto Stargardu Szczecińskiego. Na jego obszarze znajduje się ponad 20 zabytków, o wysokich walorach artystycznych. Wiele z nich zachowało się z najlepszego okresu miasta. Dominującym stylem na Starym Mieście jest gotyk. Można tutaj spotkać budynki ze średniowiecznej cegły oraz charakterystyczne czerwonawe elewacje.

Najważniejsze zabytki Starogardu Szczecińskiego

Na pierwszym miejscu należy wymienić kolegiatę pod wezwaniem NMP Królowej Świata. Jest to ważny zabytek pochodzący z XIII wieku. Kościół posiada najwyższe sklepienie w Polsce- 32,5 metra. W środku można zobaczyć wiele rzeźb, polichromii, oraz bogato zdobiony barokowy ołtarz. Kolejnym ciekawym zabytkiem jest kościół świętego Jana. Jest to świątynia z XV wieku, która ma jedną z najwyższych wież w okolicy. Jej wysokość to aż 99 metrów. W środku znajduje się wspaniałe sklepienie kryształowe. W Starogardzie Szczecińskim trzeba jeszcze obejrzeć: Ratusz, obwarowania miejskie, wieżę ciśnień, kościół Świętego Krzyża oraz cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w stylu neogotyckim.

Wywóz odpadów poremontowych w Starogardzie Szczecińskim

Prowadzimy wywóz różnego rodzaju odpadów poremontowych, takich jak na przykład czysty lub zmieszany gruz Starogard Szczeciński.

do góry