Sławno

Sławno jest niewielkim miastem kaszubskim w województwie zachodniopomorskim, położonym nad rzeką Wieprzą i strugą Moszczenicą, mniej więcej 25 km od Słupska oraz 20 km od wybrzeża Morza Bałtyckiego

Zabytki w Sławnie

Pierwszym ciekawym zabytkiem w Sławnie jest Ratusz przy ulicy Skłodowskiej 9. To jedna z najbardziej reprezentacyjnych budowli w Sławnie. Została wybudowana na początku XX wieku w stylu neobarokowym. Mieszczą się w niej Urząd Miejski i Urząd Gminy. W 2009 roku Ratusz odwiedził były prezydent RP Lech Kaczyński. Kolejnym zabytkiem jest Kościół Wniebowzięcia NMP w Sławnie, przy ulicy Rapackiego 24. Jest to ogromny gotycki kościół z XIV wieku. W czasach powstania opiekowali się nim joannici. Jest największą budowlą w Sławnie.

Warto jeszcze wspomnieć o ulicy Basztowej, czyli pięknie zrewitalizowanym deptaku miasta. W Sławnie znajdują się również dwie bramy. Pierwsza z nich to Brama Koszalińska, przy ulicy Basztowej. Razem z Bramą Słupską jest fragmentem obwarowań miejskich z XV wieku. Druga z nich to właśnie Brama Słupska, czyli gotycki element obwarowań miejskich. Jeżeli jesteś miłośnikiem historii, to z pewnością zainteresuje Cię również Cykl drewnianych rzeźb "Śladami Święców", znajdujący się na rynku. Święcowie byli dawnymi dziedzicznymi możnowładcami, którzy odegrali znaczącą rolę w dziejach Pomorza w czasach średniowiecza.

Wywóz odpadów w Sławnie

Prowadzimy wynajem kontenerów na gruz Sławno. Możesz u nasz szybko zamówić przez internet kontener w potrzebnym Ci rozmiarze. Działamy błyskawicznie i mamy niskie ceny.

do góry