Kwidzyn

Kwidzyn jest stolicą Dolnego Powiśla. Miasto jest położone w południowo - wschodniej części województwa pomorskiego. Leży na pograniczu Pojezierza Iławskiego i Doliny Dolnej Wisły, nad rzeką Liwą.

Ogólne informacje o Kwidzynie

Tereny wokół miasta, oprócz wzniesienia nad doliną rzeczną, charakteryzują się dużym urozmaiceniem rzeźby, co spowodowane jest działalnością lodowca oraz dużo aktywnością przepływających przez ten teren rzek i strumieni. Dodatkowym elementem, który urozmaica krajobraz są liczne, występujące na tym obszarze jeziora i oczka wodne, które są miejscem rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców, turystów. Bardzo cennym elementem środowiska są lasy oraz miejskie tereny zielone. Zieleń miejska, czyli parki, zieleńce, nasadzenia uliczne, zajmują powierzchnię około 40 ha. Na obszarze Powiśla rośną liczne lasy mieszane.

Interesujące skupiska leśne wokół Kwidzyna to Las Ryjewski i Las Gardejski. Charakterystycznym miejscem są Lasy Miłosna. Jest to teren atrakcyjny, jeżeli chodzi o przyrodę ze względu na obecną tutaj roślinność stepową (Ostnica Jana). Dla jej ochrony powstał rezerwat przyrody. Występujące licznie w Kwidzynie szlaki turystyczne przeznaczone są do spacerów, przejażdżek konnych oraz rowerowych.

Czym zajmujemy się w Kwidzynie?

Kwidzynie prowadzimy działalność związaną z wywozem odpadów pobudowlanych oraz ich utylizacją. Specjalizujemy się w zabieraniu od naszych klientów gruzu czystego i gruzu zmieszanego. Kontener na gruz można zamówić przez Internet. Płatność również odbywa się online.

do góry