Kościerzyna

Wywóz i utylizacja odpadów poremontowych i gruzu w Kościerzynie

Przejdź na stronę główną i wpisz dokładny adres podstawienia kontenera na gruz oraz odbioru odpadów.

wywóz gruzu kościerzyn

 

Kościerzyna (w języku kaszubskim Kòscérzna; niem. Berent, dawniej Bern) jest miastem w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim. Kościerzyna jest sercem ziemi kościerskiej.

Rynek w Kościerzynie

Na Rynku w Kościerzynie znajduje się fontanna przedstawiająca Remusa. W słoneczne dni przyciąga wielu turystów. To ogromna atrakcja dla wszystkich dzieci. Pierwsze wzmianki o Kościerzynie pochodzą z 1284r. Właśnie wtedy osada "Costerina" została nadana przez księcia Mściwoja księżniczce Gertrudzie - córce Sambora II z Tczewa. Jednak układ urbanistyczny ryneczku, pochodzi z końca XIV wieku i do dziś się zachował. Rynek w Kościerzynie to nie tylko przepiękny zabytek, ale również miejsce tętniące życiem. Szczególnie latem. Mieszkańcy wypoczywają tutaj i spotykają się. Jest tu wiele knajpek i kawiarni, w których można po prostu posiedzieć i wypić aromatyczną kawę.

Przy Rynku znajduje się Muzeum Ziemi Kościerskiej, w którym można obejrzeć obrazki z życia miasteczka i postacie sławnych Kaszubów. W Kościerzynie urodził się między innymi Aleksander Majkowski, kaszubski pisarz, lekarz i działacz społeczno-polityczny, przywódca ruchu "Młodokaszubów". Jest również autorem słynnej kaszubskiej powieści "Życie i przygody Remusa".

Nasza działalność w Kościerzynie

W Kościerzynie zajmujemy się wywozem odpadów pobudowlanych oraz ich ekologiczną utylizacją. Wywozimy między innymi gruz. Zarówno czysty, jak i zmieszany. Odbierzemy od Ciebie również odpady niebezpieczne, takie jak na przykład azbest.

do góry