Gryfów Śląski

Gryfów Śląski jest ciekawym miastem w województwie dolnośląskim, malowniczo położonym na Pogórzu Izerskim, nad rzeką Kwisą, pomiędzy Lubaniem i Jelenią Górą, przy trasie numer 30.

Historia Gryfowa Śląskiego

Gryfów Śląski ma długie dziele. Prawa miejskie otrzymał w 1242 roku od Bolesława Łysego. Mury obronne wokół miasta zostały wzniesione za czasów Bolka I. Natomiast w 1354 roku Bolko II nadał miastu przywileje handlowe. Gryfów Śląski był nawiedzany przez zarazy, pożary oraz powodzie. Również wojny odcisnęły na nim swoje piętno. Mimo tak niespokojnej przeszłości miasto zachowało interesujące zabytki architektury, które do dziś podziwiają liczni turyści.

Zabytki w Gryfowie Śląskim

Najważniejszym zabytkiem w Gryfowie Śląskim jest Rynek. To główny plac z bardzo interesującą architekturą. Zachowały się tutaj renesansowe oraz barokowe kamieniczki. Na Rynku znajduje się również wspaniały Ratusz z niebanalną wieżą. Na Rynku warto jeszcze zobaczyć charakterystyczną Fontannę w kształcie kolumny. U jej podstawy stoją cztery gryfy - symbole miasta. Kolejnym zabytkiem jest Kościół Św. Jadwigi w Gryfowie, znajdujący się na Placu Kościelnym. Jest to interesująca świątynia z wysoką wieżą. Jej początki sięgają XV wieku. Warto jeszcze zobaczyć obwarowania miejskie w Gryfowie Śląskim.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Gryfowie Śląskim

Prowadzimy firmę, która zajmuje się wywozem odpadów Gryfów Śląski. Wynajmujemy również kontenery na gruz Gryfów Śląski. To Ty wybierasz termin naszego przyjazdu na posesję i odbioru kontenera Gryfów Śląski.

do góry