Czerwieńsk

Czerwieńsk, a dokładniej Czerwieńsk Odrzański jest miastem położonym w powiecie zielonogórskim, w województwie lubuskim. Liczy niewiele ponad 4000 mieszkańców.

Co warto zobaczyć w Czerwieńsku?

Pierwszym interesującym zabytkiem jest kościół ewangelicki w Czerwieńsku. Został wybudowany przez Martina Gottfrieda Juliusa Schöne w połowie XIX wieku. Można go zwiedzać tylko z zewnątrz, ponieważ obecnie jest magazynem narzędziowni Budomont, przy ul. Zielonogórskiej 5. Kolejną atrakcją są budynki zespołu folwarcznego z XVII-XIX wieku, czyli: obora i stajnia oraz chlewnia. Pozostałe zabytki to budynek dworca kolejowego z 1870 roku oraz kościół parafialny pw. św. Wojciecha w stylu neogotyckim. Został wybudowany w miejsce świątyni z 1707 roku. Oddano go do użytku dla wiernych w dniu 13 grudnia 1877 roku.

Pomagamy w pozbyciu się odpadów pobudowlanych w Czerwieńsku

Nasza platforma internetowa do zamawiania kontenerów na gruz działa w całej Polsce. Współpracujemy z najlepszymi firmami, specjalizującymi się w wywozie śmieci i ich utylizacji. Działamy w taki sposób, aby chronić środowisko naturalne i mamy konkurencyjne ceny. Sam proces zamówienia kontenera na odpady trwa dosłownie kilka minut. Samodzielnie możesz wybrać termin, w którym przyjedziemy, aby odebrać od Ciebie kontener na gruz. Umożliwiamy zapłatę za usługę przelewem tradycyjnym, elektronicznym lub kartą płatniczą. Wszystko po to, aby transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Dbamy o bardzo wysoką jakość naszych usług. Zachęcamy do kontaktowania się z nami.

do góry