Aktualności

 • Czym jest azbest? Dofinansowanie i utylizacja

  2022-07-12
  Czym jest azbest? Dofinansowanie i utylizacja

  Czym jest azbest?  Bardzo popularny w latach 70-tych ze względu na niską cenę, dużą wytrzymałość i nieprzepuszczanie wody. Azbest to mikroskopijne włókna krzemianowe, czterokrotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Były kiedyś dodawane jako zbrojenie rozproszone do cementu podczas produkcji płyt falistych, płytek, rur, otulin izolacyjnych. Znajdują się też w betonie, z którego powstały ściany niektórych starych budynków.

 • Karta przekazania odpadów

  2022-06-20
  Karta przekazania odpadów

  Zarejestrowałeś firmę w BDO - teraz przyszedł czas na kartę przekazania odpadów. Karta przekazania odpadu stanowi dowód prawidłowego przekazania odpadów do uprawnionych odbiorców. Obowiązek wystawienia tej karty ciąży na wytwórcy odpadu - ma on obowiązek wypełnić i wystawić kartę w momencie przekazywania odpadów odbiorcy. W e-booku dowiesz się krok po kroku jak ją utworzyć by kierowca mógł wyjechać odebrać odpady.

 • Czym jest Papa i do czego służy?

  2022-06-08
  Czym jest Papa i do czego służy?

  Co dzieje się z papą gdy już zostanie odebrana? Przy wyborze firmy odbierającej odpady, ważne jest by były one utylizowane w sposób legalny i przede wszystkim bezpieczny. Podejrzanie niska cena powinna wzbudzać nasze wątpliwości co do uczciwości firmy, właściwa utylizacja generuje koszty, które znacznie wpływają na cenę usługi. Papa, biorąc pod uwagę fakt iż jest złożona z różnych materiałów jest uważana za odpad

 • Gorący kompost w 18 dni

  2022-06-03
  Gorący kompost w 18 dni

  Tradycyjnym sposobem kompostowania jest tak zwany “zimny kompost”, który polega na umieszczaniu materii organicznej w przygotowanych kompostownikach lub usypaniu pryzm. Pozostawiona materia podlega rozkładowi. Proces ten jest dość długi i zazwyczaj zajmuje kilka miesięcy. Innym, mniej znanym obecnie podejście do tematu jest tak zwane “gorące kompostowanie”. 

 • Jak spędzić ciekawie Dzień Dziecka? 

  2022-05-25
  Jak spędzić ciekawie Dzień Dziecka? 

  Z podarowanej zabawki ucieszy się każde dziecko - to nie ulega wątpliwości. Warto jednak by ten dzień nie skończył się na materialnym prezencie. W coraz bardziej zabieganym świecie każda chwila spędzona wspólnie z bliskimi jest na wagę złota.

 • Jak zaplanować remont? Planner remontowy

  2022-05-16
  Jak zaplanować remont? Planner remontowy

  Nieważne czy remont jest mały, duży, czy wręcz generalny — każdy wymaga planu. Oprócz szukania inspiracji, wybierania farb - dobrze ustalić wszystkie zakupy i wydatki. W tym pomocny będzie nasz planner remontowy

 • Kompostownik - co to jest i dlaczego warto?

  2022-05-06
  Kompostownik - co to jest i dlaczego warto?

  Opadłe liście, skoszona trawa, przekwitłe liście czy odpady kuchenne takie jak resztki owoców i warzyw, możemy przekształcić w ekologiczny nawóz, o ile pomyślimy o kompostowniku. Rynek oferuje wiele gotowych rozwiązań, ale z powodzeniem możemy go zrobić sami. 

 • Czas na wiosenne porządki! Sprawdź, jak zamówić kontener na odpady

  2022-04-30

  Wiosna to znakomity czas, by zabrać się za porządki. W tym okresie można nie tylko uporządkować szafy i wnętrze domu, ale również usunąć zbędne nasadzenia, stare meble ogrodowe i zabudowania gospodarcze z posesji. Jeżeli zamierza się wykonać prace porządkowe na działce lub w ogrodzie, warto zamówić kontener na śmieci. Dzięki niemu szybko i bez żadnych problemów usunie się wszystkie zbędne przedmioty i materiały

 • Co to jest BDO - Ebook

  2022-04-28
  Co to jest BDO - Ebook

  Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, udostępniamy e-book, który wprowadzi w tajniki BDO. 

 • Światowy Dzień Ziemi - najważniejsze ekologiczne święto

  2022-04-26
  Światowy Dzień Ziemi - najważniejsze ekologiczn

  Kilka dni temu obchodziliśmy jedno z najważniejszych ekologicznych świąt - Światowy Dzień Ziemi, obchodzony co roku od 22 kwietnia 1970 roku. Kilka miesięcy od pierwszych obchodów powołano do życia Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. 

 • Wynajem kontenera na gruz a BDO

  2021-08-26
  Wynajem kontenera na gruz a BDO

  BDO, czyli Baza Dany Odpadowych gromadzi informacje na temat podmiotów, które wytwarzają odpady. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że od 1 stycznia 2020 roku rejestracja tam jest w wielu przypadkach obowiązkowa. W dalszej części tego artykułu dowiesz  się, kto dokładnie musi zarejestrować się w BDO. Przekonasz się także, jak wtedy wygląda proces wynajmu kontenera.

do góry