Aktualności

 • Odpady poremontowe - czym są?

  2023-01-12
  Odpady poremontowe - czym są?

  Przeprowadzenie remontu zawsze generuje dużą ilość odpadów, które należy zutylizować lub zagospodarować we właściwy sposób. Dowiedz się, co zaliczamy do odpadów poremontowych i jak powinno wyglądać prawidłowe gospodarowanie odpadami poremontowymi.

 • Co to są odpady budowlane?

  2023-01-03
  Co to są odpady budowlane?

  Prace budowlane lub remontowe generują wiele różnych rodzajów odpadów, które mogą być niebezpieczne dla środowiska. Dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo je identyfikować i jak można we właściwy sposób zagospodarować odpady budowlane. Dowiedz się, czym są odpady budowlane, poznaj najczęściej występujące rodzaje tych odpadów oraz ich kody, a także sprawdź, w jaki sposób można je zagospodarować po

 • Ekologiczne święta  - ecoexpress24.pl

  2022-12-15
  Ekologiczne święta  - ecoexpress24.pl

  W dzisiejszych czasach pośpiech i stres, nie pozwalają nam na chwile refleksji, która jest nieodzowną częścią świątecznej atmosfery. Bieganie po sklepach w celu wybrania najpiękniejszych ozdób i wspaniałych prezentów, ograniczają możliwość przemyślenia czy nasze wybory są słuszne i przede wszystkim - bezpieczne dla środowiska. Co możemy zrobić by nasze świętowanie nie przysporzyło środowisku kolejnych problemów

 • Tuba Chorzowa o ecoexpress24.pl

  2022-12-13
  Tuba Chorzowa o ecoexpress24.pl

  W ostatnim czasie portal informacyjny Tuba Chorzowa przeprowadziła wywiad z przedstawicielką ecoexpress24.pl, w artykule zawarte zostały informację na temat naszej działalności m.in. dlaczego warto wybrać ecoexpress24.pl, co to jest BDO i jak złożyć zamówienie na stronie. 

 • Czym są odpady niebezpieczne?

  2022-11-18
  Czym są odpady niebezpieczne?

  Do tej grupy zaliczają się odpady niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz środowiska naturalnego. Ich unieszkodliwianie odbywać się może jedynie  w specjalnie do tego przystosowanych zakładach oraz pod restrykcyjną kontrolą. Odpady niebezpieczne kojarzone są głównie z przemysłem, jednak i gospodarstwa domowe są źródłem ich wytwarzania.

 • Co możemy wrzucać do kontenera na odpady gabarytowe?

  2022-10-12
  Co możemy wrzucać do kontenera na odpady gabaryt

  Sprzątanie mieszkania, remont, nowy wystrój sprawia, że pojawia się problem z odpadami gabarytowymi, co możemy z nimi zrobić? Np. zamówić kontener na ecoexpress24.pl  

 • Dlaczego warto ocieplić dom?

  2022-09-22
  Dlaczego warto ocieplić dom?

  Jeszcze do niedawna ekologiczne rozwiązania były dla nas tylko nowinką, obecnie uwzględnia się je w większości dużych projektów. Zrównoważony rozwój budownictwa stał się faktem, jego najważniejszymi celami są minimalizacja ingerencji w lokalny ekosystem oraz unikanie szkód środowiskowych.

 • Wykorzystaj wolny czas i uporządkuj cały dom z ecoexpress24

  2022-09-05
  Wykorzystaj wolny czas i uporządkuj cały dom z e

  W okresie, gdy większość czasu spędza się w domach i mieszkaniach, wiele osób decyduje się na przeprowadzenie gruntownych prac porządkowych. Niestety, stare meble i inne gabaryty nie mogą być wyrzucone do zwykłych pojemników na odpady. Co z nimi zrobić? Najprostszym rozwiązaniem jest zamówienie kontenera na śmieci.

 • Planner szkolny i plan lekcji

  2022-08-30
  Planner szkolny i plan lekcji

  Organizacja czasu to rzecz ogromnie ważna, zwłaszcza gdy chcemy pogodzić naukę, z rozwojem zainteresowań, czasem dla przyjaciół i rodziny. Mamy dla Was rzecz małą, ale pomocną. Stworzyliśmy dla was plan lekcji oraz miesięczny planer do druku. Możecie go pobrać, wydrukować w domu i przywiesić na ścianie! 

 • Nie wyrzucaj odpadów do lasu! 

  2022-08-22
  Nie wyrzucaj odpadów do lasu! 

  Nie jeden z nas podczas wyprawy na łono przyrody natknął się na widok sterty śmieci, porzuconych przez nieodpowiedzialne osoby. Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one tysiąc wagonów kolejowych - 100 tys. m3. Lasy Państwowe przeznaczają na ten cel blisko 20 mln zł rocznie. Przeciętnie nadleśnictwo, w zależności od specyfiki terenu przeznacza na ten cel od 50 do 120 tys. zł, sprzątając 250-500

 • Co zrobić z odpadami drewnianymi?

  2022-08-01
  Co zrobić z odpadami drewnianymi?

  Praktykowanie recyklingu jest współcześnie niezwykle ważne, bo stanowi podstawową czynność, którą ludzie mogą zrealizować, by wydłużyć życie Planety. Odzyskiwanie z odpadów substancji, które są ponownie wykorzystywane jako surowce, dotyczy nie tylko szkła, plastiku czy metalu. Także drewno podlega recyklingowi. Sprawdź, co powstaje z drzewnych odpadów i które z nich mogą być przetwarzane w celu ponownego użycia.

do góry