Aktualności

 • Co zrobić z odpadami po remoncie?

  2018-11-29
  Co zrobić z odpadami po remoncie?

  Podczas remontu wyrzuca się wiele śmieci. Z odnawianych łazienek usuwa się stare kafle, sanitariaty i rury instalacyjne, a z salonów wynosi się stare meblościanki i komplety wypoczynkowe pamiętające PRL. Jeżeli planuje się duży remont, powinno się pamiętać nie tylko o wybraniu materiałów wykończeniowych i wyposażenia, ale także o wywozie odpadów.

 • Zamawianie kontenera na gruz przez internet - zobacz jakie to proste!

  2018-11-27
  Zamawianie kontenera na gruz przez internet - zoba

  Wyrzucanie gruzu do pojemników na odpady zmieszane jest zabronione. Zgodnie z obowiązującym prawem, gruz powinien być wywożony oddzielnie - mieszanie go z innymi odpadami jest związane z ryzykiem otrzymania mandatu w wysokości 500 złotych. Aby legalnie i szybko usunąć odpady budowlane z posesji, wystarczy zamówić kontener na gruz. Aby sprawdzić dostępność usług w Twojej okolicy, wystarczy podać nam adres na stronie głównej

 • Ile kosztuje kontener na śmieci?

  2018-11-16
  Ile kosztuje kontener na śmieci?

  Kontener na gruz lub odpady pobudowlane jest niezbędny, by legalnie usunąć śmieci, jakie powstały podczas remontu, prac rozbiórkowych lub w trakcie sprzątania mieszkania po babci. Pojemnik na śmieci przydaje się również, gdy chce się usunąć z domu stare meble. Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci?

 • Ogrzewanie domu śmieciami jest zabronione - nie truj siebie i sąsiadów!

  2018-11-09
  Ogrzewanie domu śmieciami jest zabronione - nie t

  Spalanie śmieci w kominku, piecu kozie lub piecu centralnego ogrzewania jest zabronione. Za taki czyn prawodawca przewidział nałożenie mandatu w wysokości 500 złotych, a w przypadku nagminnego łamania prawa kary mogą być jeszcze wyższe.

 • Segregacja i wywóz odpadów coraz ważniejsze dla Polaków

  2018-10-31
  Segregacja i wywóz odpadów coraz ważniejsze dla

  Większość odpadów, jakie wytwarzają gospodarstwa domowe, może być ponownie wykorzystana do produkcji innych przedmiotów. Recycling chroni przed zanieczyszczeniem planety i przed zużyciem wielu surowców, dlatego kolejne kraje stosują przepisy zwiększające dbałość o środowisko. Do takich państw należy Polska, która w 2017 roku wprowadziła tzw. Ustawę śmieciową.

 • Zima tuż tuż... czyli idealny moment na porządki posesji!

  2018-10-26
  Zima tuż tuż... czyli idealny moment na porządk

  Sprzątanie posesji przed zimą to nie tylko usuwanie liści i zabezpieczanie krzewów przed mrozami. W okresie od wiosny do jesieni na posesji gromadzi się wiele odpadów, które powinny zostać usunięte zanim spadnie pierwszy śnieg. Jeżeli posesja będzie nieuprzątnięta, przygotowanie jej do wypoczynku i sadzenia roślin na początku kolejnego sezonu zajmie znacznie więcej czasu.

 • Spalanie odpadów w kominku? Mandat i krótsze zdrowie!

  2018-10-18
  Spalanie odpadów w kominku? Mandat i krótsze zdr

  Przez lata w Polsce panowało ciche przyzwolenie na spalanie odpadów. Obecnie walka ze smogiem i kampanie uświadamiające społeczeństwo o szkodliwości palenia śmieci sprawiają, że na wsiach i miastach coraz częściej pojawiają się zgłoszenia o sąsiadach, którzy spalają w kominku odpady.

 • Śmieci do lasu? Grzywna 5000 zł i 30 dni pozbawiania wolności!

  2018-10-08
  Śmieci do lasu? Grzywna 5000 zł i 30 dni pozbawi

  „Zauważyłam, że sąsiad wywozi do lasu śmieci powstałe przy remoncie domu. Mam zdjęcia i filmy, które są tego dowodem. Co mogę zrobić? Jaka kara grozi sąsiadowi?” - pyta nasza czytelniczka. Aby odpowiedzieć na jej pytanie, sprawdziliśmy, jak należy postępować w takiej sytuacji, a także, jak legalnie pozbyć się problematycznych odpadów.

 • Spalanie desek pokrytych bejcą, impregnatem, farbą powoduje ulatnianie się rakotwórczych związków - uważaj!

  2018-10-05
  Spalanie desek pokrytych bejcą, impregnatem, farb

  Spalanie drewna z rozbiórki jest zabronione. Prawo zobowiązuje do usunięcia drewna z rozbiórki altany, szopy lub stodoły na własną rękę, jednak nigdy nie może odbywać się to przez spalenie go w kominku lub ognisku. Za taki czyn grozi mandat. Rekordziści płacą za spalanie porozbiórkowych desek nawet 5 tysięcy złotych.

 • Podrzucanie śmieci.. Sprawcy przestali być anonimowi!

  2018-10-01
  Podrzucanie śmieci.. Sprawcy przestali być anoni

  Podrzucanie śmieci jest plagą w polskich miastach i mniejszych miejscowościach. Odpady trafiają również do lasu, na łąki oraz na tereny położone nad rzekami i jeziorami. Aby walczyć z zaśmiecaniem miast i wsi, ustawodawca wprowadził wysokie kary za podrzucanie śmieci. Co grozi za pozostawienie starej kanapy pod śmietnikiem? Jakie konsekwencje ma wywiezienie gruzu do lasu?

 • Wyjaśniamy jak legalnie usunąć odpady poremontowe typu styropian

  2018-09-18
  Wyjaśniamy jak legalnie usunąć odpady poremonto

  Aby pozbyć się styropianu w sposób legalny, można zamówić worki na odpady budowlane lub kontener na odpady. Cena wynajęcia pojemnika jest uzależniona od jego wielkości oraz lokalizacji, w której ma zostać postawiony.

do góry