Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Zaplanuj remont w każdym szczególe! Zamów kontener na odpady poremontowe

Zaplanuj remont w każdym szczególe! Zamów kontener na odpady poremontowe

9 Września 2019

Zanim rozpocznie się remont, powinno się dokładnie zaplanować wszystkie prace i zakup niezbędnych sprzętów oraz materiałów. Równie ważne jest przygotowanie się do usunięcia śmieci, które powstaną w czasie remontu i sprzątania po jego zakończeniu. Aby szybko i bezproblemowo pozbyć się odpadów poremontowych, powinno się pamiętać o wynajęciu kontenera. Sprawdź, jak wypożyczyć go przez Internet.

Jak wybrać kontener na odpady po remoncie?

Rodzaj kontenera na śmieci powinno się wybierać po sprawdzeniu, jaki typ odpadów będzie się wyrzucać. W przypadku dokonywania wyburzeń, na przykład ceglanych ścian działowych, powinno się zamówić pojemnik na gruz. Jeżeli ma się do wyrzucenia niewielką ilość gruzu, worki po chemii budowlanej, pudełka po farbach, trochę starych mebli i inne śmieci, lepszym wyborem jest kontener na odpady zmieszane. Wymiary pojemnika dostosowuje się do ilości wszystkich odpadów - z reguły do prywatnego użytku wystarczające są kontenery o pojemności 5-7 m3, lecz w razie potrzeby można zamówić pojemniki od 1 do 36 m3.

Kontener wybrany… i co dalej?

Po wybraniu rodzaju kontenera powinno się wskazać lokalizację, do której ma być podstawiony. Na tej podstawie nasza platforma ecoexpress24.pl wskaże, jakie rozmiary pojemników są dostępne w najbliższej okolicy. Użytkownik serwisu dowie się od razu, ile kosztuje wypożyczenie kontenera. Cena jest podana pod każdym z dostępnych pojemników w kwocie brutto. Dodatkowo zamawiający otrzymuje informację, jak długo oczekuje się na wybrany kontener. Większość pojemników jest podstawiana do 72 godzin od dokonania płatności za usługę.
 
Opata za wypożyczenie kontenera na odpady jest pobierana z góry za pomocą systemu płatności online, PayU.  Dzięki temu płatność dociera do odbiorcy niemalże natychmiast, a kontener może być podstawiony szybciej. Płatność przez PayU umożliwia również odbiór wypełnionego pojemnika pod nieobecność zamawiającego. Nasz kierowca zabiera kontener po upływie 5 dni, lecz w razie potrzeby za dodatkową opłatą zamawiający może przedłużyć okres najmu o 4 dni.

Jak prawidłowo załadować kontener?

Kontener na gruz lub inne odpady poremontowe wypełnia się jedynie do wysokości bocznych burt. Jest to ważne, gdyż w przeciwnym razie bezpieczne przewiezienie pełnego kontenera na wysypisko śmieci jest niemożliwe. Jeżeli pojemnik będzie przepełniony, kierowca odmówi jego odbioru. Wywóz odpadów będzie zrealizowany dopiero, gdy wynajmujący usunie nadmiar śmieci. Jeżeli będzie to wiązać się z przekroczeniem okresu najmu, zamawiający zapłaci za dodatkowe dni wypożyczenia kontenera.

Podobne wiadomości:

do góry