Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Zamawianie kontenera na odpady - jak przygotować posesję?

Zamawianie kontenera na odpady - jak przygotować posesję?

25 Lipca 2018

Aby usunąć odpady pobudowlane, gruz, gabaryty bądź inne śmieci po remoncie, niezbędne jest zamówienie kontenera. Jak przygotować posesję przed dostarczeniem pojemnika na odpady?

Kontener na śmieci - wymiary najważniejsze

Przed przygotowaniem posesji powinno się wybrać odpowiedni rozmiar kontenera. Najmniejsze kontenery mieszczą odpady o objętości 1m3, natomiast większe - nawet 15m3. Największe kontenery mają pojemność ponad 30m3, jednak ze względu na swoją wielkość, rzadko są wybierane przez osoby prywatne.

Cena kontenera na śmieci jest uzależniona od jego wielkości, jednak próby załadowania pojemnika ponad ustaloną objętość są złym sposobem na oszczędności. Przeładowanie kontenera powoduje konieczność jego częściowego opróżnienia do ustalonego limitu, czyli do wysokości bocznych burt. Po wybraniu wielkości pojemnika na odpady, można ustalić, gdzie ma stanąć na posesji.

Jak przygotować posesję na wynajęcie kontenera? Wyjaśniamy!

W naszym serwisue oferujemy kontenery na czysty gruz, gruz zmieszany, odpady poremontowe i gabaryty. Każdy kontener na śmieci dostarczamy za pomocą samochodu ciężarowego, dlatego posesja powinna posiadać odpowiednio utwardzoną powierzchnię. Nasi klienci samodzielnie wybierają, gdzie stanie kontener na śmieci, jednak do wybranego miejsca musi być dobry dojazd.

Wymagamy, by możliwe było dostarczenie i odebranie kontenera w uzgodnionych terminach, nawet jeśli zamawiający w tym czasie znajduje się poza posesją. Opłata za wynajem kontenerów na śmieci jest pobierana przez ecoexpress24.pl przez PayU przed dostarczeniem pojemników, dlatego odbiór gruzu lub innych odpadów może odbyć się bez obecności klienta. Brama wjazdowa musi być jednak otwarta, a droga dojazdowa przygotowana do przejazdu pojazdu ciężarowego.

Osoby zamawiające wynajem kontenerów, które mają wątpliwości, czy samochód ciężarowy wjedzie na posesję, powinny poznać wymiary aut, z których korzystamy:

  • długość - 8 m,
  • wysokość - 3,2 m,
  • szerokość - 2,7 m,
  • promień skrętu - 9 m.

Dodatkowo za samochodem powinno znaleźć się około 5 m na postawienie kontenera. Jeżeli droga dojazdowa do posesji jest zbyt wąska, bądź znajduje się nad nią nisko zawieszona linia elektryczna, zalecamy, by klient wybrał inne miejsce ustawienia kontenera. Wywóz odpadów budowlanych przez zbyt wąską drogę może okazać się niemożliwy, podobnie jak pokonanie wjazdu zapewniającego zbyt mały promień skrętu dla ciężarówki.

do góry