Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Zadbaj o środowisko z ecoexpress24.pl

Zadbaj o środowisko z ecoexpress24.pl

5 Marca 2020

Dbałość o środowisko naturalne jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stanęła ludzkość. Zanieczyszczenia wód, terenów zielonych i miast oraz rosnący problem z przetwarzaniem surowców wtórnych sprawia, że wszyscy powinni aktywnie włączyć się w ochronę planety przed dalszą degradacją. Największe znaczenie ma zmiana własnych nawyków, dlatego już dziś zapoznaj się z naszą ofertą wynajmu kontenerów.

  1. Dlaczego powinniśmy segregować odpady?
  2. Zadbaj o legalny wywóz gruzu i odpadów wielkogabarytowych

Aby zmniejszyć poziom zanieczyszczenia środowiska, powinno się przede wszystkim ograniczyć liczbę odpadów, które do niego trafiają. W tym celu powinno się zadbać o możliwie jak najefektywniejszą segregację odpadów. Dzięki niej okolica i nie tylko będą o wiele czystsze.

Dlaczego powinniśmy segregować odpady?

Segregacja odpadów to obowiązek, jednak nie wszyscy się do niego stosują. Jest to szczególnie widoczne w czasie remontów, gdy stare meble, gruz i inne odpady trafiają do zwykłych kubłów lub zanieczyszczają okolice bloków, lasy itp. Jeżeli wyrzuca się śmieci w taki sposób, jest się zagrożonym karą o wysokości do 500 złotych. Mandat nakłada policja lub straż miejska.

Powinno się pamiętać, że brak segregacji odpadów negatywnie wpływa na całe środowisko oraz estetykę okolicy. Jeżeli segreguje się odpady na co dzień, dobrze jest zachować się tak samo, gdy wykonuje się remont. Dzięki naszej platformie jest to proste i łatwe do wykonania.

Zadbaj o legalny wywóz gruzu i odpadów wielkogabarytowych

Na platformie ecoexpress24.pl dostępne są kontenery, dzięki którym możesz prawidłowo posegregować i pozbyć się odpadów, powstających podczas remontu lub opróżniania mieszkań po dziadkach. Wystarczy, że zamówi się kontener na gruz, gruz zmieszany, odpady wielkogabarytowe lub poremontowe, a usunie się je legalnie i bez jakichkolwiek trudności.

Kontenery na wynajem są dostępne niemalże „od ręki”. Na ich podstawienie czeka się zwykle nie dłużej niż 24 godziny, dlatego pojemniki od naszej firmy przydają się nawet w czasie nieprzewidzianych remontów. Zamawia się je przez Internet - wystarczy wybrać rodzaj odpadów, podać swoją lokalizację i wybrać kontener o odpowiedniej pojemności. Płatność za wypożyczenie odbywa się online. Pojemnik jest podstawiany na okres 5 dni, a następnie kierowca firmy odbiera go nawet pod nieobecność zamawiającego - płatność za usługę jest pobierana z góry, dlatego nie ma konieczności oczekiwania na odbiór kontenera. Jest to spore ułatwienie dla wszystkich osób przeprowadzających remont.

Podobne wiadomości:

do góry