Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Wywóz papy. Jak usunąć starą papę z dachu?

Wywóz papy. Jak usunąć starą papę z dachu?

10 Grudnia 2019

Papa jest powszechnie wykorzystywana do pokrywania dachów. Umieszcza się ją zarówno na dachach domów jednorodzinnych i niewielkich bloków, jak i na pomieszczeniach gospodarczych, altanach i domkach letniskowych. Dzięki niej odpowiednio zabezpiecza się budynek przed przeciekaniem deszczu, zapewniając szczelność pokrycia dachowego. Niestety, papa jest materiałem, który jest trudny do utylizacji i niebezpieczny dla środowiska. Dowiedz się, jak usunąć starą papę w prawidówy sposób.

  1. Czym są odpady niebezpieczne?
  2. Jak zgodnie z prawem usunąć papę z posesji?

Po zdjęciu starej papy z dachu powinno się zadbać o jej prawidłową utylizację. Jest to ważne, gdyż jest to odpad specjalny, którego nieprawidłowe składowanie i utylizacja wiążą się z ryzykiem poważnego zanieczyszczenia środowiska. Sprawdź, jak zutylizować starą papę w bezpieczny sposób.

Czym są odpady niebezpieczne?

Mianem odpadów niebezpiecznych określa się wszelkie śmieci, które powinny być składowane odrębnie. Ich utylizacja przebiega zgodnie ze ściśle określonymi zasadami, które chronią przed zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Papa należy do tej grupy odpadów, dlatego zabronione jest jej spalanie na własną rękę i wyrzucanie do pojemników na zwykłe odpady zmieszane. Jeżeli fragmenty papy przedostaną się do środowiska naturalnego, przez wiele lat będą zanieczyszczać glebę, wody gruntowe, a nawet powietrze, co wpłynie negatywnie na zdrowie roślin, zwierząt i ludzi.

Jak zutylizować starą papę zgodnie z prawem?

Papę można usunąć legalnie na dwa sposoby, jednak w każdym z nich niezbędna jest pomoc wyspecjalizowanej firmy. Usługę wywozu papy zamówi się między innymi za pośrednictwem naszej platformy. Papę po usunięciu z dachu należy oddzielić od innych odpadów. Można to zrobić na palecie, którą dokładnie zabezpiecza się folią stretch. Jeżeli nie posiada się palety, możmy podstawić własny kontener na śmieci. Kontener o pojemności od 3 do 7 m3 jest zabezpieczany przez firmę i wypełniany przez klienta zgodnie z ustalonymi zasadami. Ze względu na wysoką masę papy wyrzuca się ją jedynie do mniejszych kontenerów we wskazanym rozmiarze. Jeżeli papa się w nich nie mieści, konieczne jest zamówienie dodatkowego pojemnika.
 
Wywóz odpadów takich jak papa jest prosty i szybki, jeżeli korzysta się z usług specjalistów. Dzięki pomocy odpowiedniej firmy stare pokrycie dachowe zniknie z posesji, a jego utylizacja zostanie przeprowadzona zgodnie z obowiązującym prawem. Osoba wyrzucająca papę może być tym samym pewna, że wspiera dbałość o środowisko naturalne.

Podobne wiadomości:

do góry