Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Wybór kontenera na śmieci - na jaki rozmiar się zdecydować?

Wybór kontenera na śmieci - na jaki rozmiar się zdecydować?

27 Maja 2019

Kontener na odpady przydaje się podczas remontu, prac rozbiórkowych, a także w czasie usuwania z domu lub mieszkania starych mebli i uszkodzonych sprzętów. Można zamówić go również, gdy chce się wywieźć odpady niebezpieczne, takie jak azbest lub wełna mineralna. Problem stanowi jednak wybór odpowiedniego rozmiaru pojemnika. Jeżeli chodzi o kontenery na śmieci, rozmiary dostępne dla klientów firmy ecoexpress24.pl wynoszą od 1m3 aż do 36 m3. Który z nich jest odpowiedni dla klientów indywidualnych?

Małe i średnie kontenery najpopularniejsze

Osoby prywatne, decydujące się na remont lub prace rozbiórkowe, zwykle wybierają kontenery o pojemności 5-7 m3. Nieco mniejsze kontenery na odpady są przydatne w czasie wywożenia ziemi ogrodowej i kamieni bądź remontu niewielkiej łazienki. W przypadku niewielkich ilości gruzu do wywiezienia można zdecydować się na worki big-bag lub kontener na śmieci o pojemności 1m3.

Nasi klienci najczęściej decydują się na wypożyczenie kontenera, w którym mieści się od 5 do 7 m3 odpadów. Zwykle taki kontener na śmieci wystarcza, by usunąć wszystkie śmieci po remoncie lub pracach wykończeniowych. Wypożyczenie kontenera o pojemności 36 m3 jest natomiast częste w dużych spółdzielniach mieszkaniowych. Bez względu na rodzaj zamawianego kontenera, staramy się podstawić go do klienta możliwie jak najszybciej. Przeciętny czas oczekiwania na pojemnik wynosi 24 godziny.
 
Przed zamówieniem kontenera powinno się pamiętać o dokładnym określeniu, jaki rodzaj odpadów chce się wyrzucić. Osobno wyrzuca się czysty i zmieszany gruz, podobnie jak gabaryty lub odpady mix. W przypadku wywozu odpadów niebezpiecznych, czyli azbestu, w naszej aplikacji zamawia się kontener według niestandardowego cennika - taka usługa jest realizowana na indywidualne zapytanie.

Wypożyczenie kontenera krok po kroku

Gdzie wypożyczyć kontener na śmieci? Aby go zamówić z dostawą we wskazane miejsce, wystarczy założyć konto na naszej stronie, podać swoją lokalizację i wybrać rodzaj odpadów, których wywóz chce się zlecić. Następnie aplikacja umożliwi wybranie wielkości kontenera - klient poznaje koszt wypożyczenia kontenerów różnych rozmiarów, a także przewidywany czas oczekiwania na ich podstawienie. Gdy wybierze się jeden z pojemników, dokonuje się płatności za jego wynajem poprzez bezpieczny system PayU.

Kontener na gruz lub inne odpady jest podstawiany na okres 5 dni, lecz w razie potrzeby okres jego najmu przedłuża się o 4 dni po uiszczeniu dodatkowej opłaty.

Podobne wiadomości:

do góry