Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Spalanie desek pokrytych bejcą, impregnatem, farbą powoduje ulatnianie się rakotwórczych związków - uważaj!

Spalanie desek pokrytych bejcą, impregnatem, farbą powoduje ulatnianie się rakotwórczych związków - uważaj!

5 Października 2018

Drewno z rozbiórki należy usunąć z posesji


Zabronione jest nie tylko spalanie drewna z rozbiórki, ale i jego składowanie na posesji. Palenie desek pokrytych impregnatem, bejcą lub farbą powoduje ulatnianie się rakotwórczych związków, dlatego drewno tego typu nie może być wykorzystywane jako materiał opałowy. Ponadto za składowanie odpadów porozbiórkowych na posesji można otrzymać mandat w wysokości 500 złotych. Właściciel działki jest zobowiązany do utrzymania jej w porządku, a nieprzestrzeganie tego obowiązku jest karalne. Dodatkowo składowane resztki drewna stwarzają zagrożenie pożarowe.
 
Aby pozbyć się desek z rozbiórki altany, szopy lub innego budynku, powinno się zamówić kontener na odpady zmieszane. Wielkość kontenera powinno się uzależnić od ilości drewna, które chce się wyrzucić. Aby uniknąć kosztów zamawiania zbyt dużego pojemnika, można najpierw wykonać prace rozbiórkowe, a następnie zdecydować się na wynajem kontenera.
 

Jak zamówić kontener na śmieci?
 

Kontenery na wynajem można w prosty sposób zamówić na naszej stronie. Wystarczy wskazać, jakiego rodzaju kontenera się potrzebuje i jaka ma być jego wielkość, a następnie podać adres dostawy i opłacić odbiór drewna z rozbiórki. Płatność odbywa się przez PayU, dzięki czemu przelew jest szybko widoczny na koncie firmy, a dostawa kontenera odbywa się szybciej. Podczas podstawiania i odbierania kontenera zamawiający może być nieobecny na posesji, gdyż opłata za odbiór odpadów została już uiszczona. Jedynym obowiązkiem zamawiającego jest przygotowanie posesji do wjazdu samochodu z kontenerem w sposób opisany na stronie "Jak przygotować posesję".
 
Jeżeli zamówi się kontener na odpady zmieszane, do drewna z rozbiórki można dorzucić inne śmieci. Mogą to być pozostałości po wcześniej przeprowadzonym remoncie, zużyte narzędzia ogrodowe, czy też niewielkie meble, stare ubrania lub tekstylia. Jeśli planuje się pozbycie większej ilości odpadów wraz z drewnem, powinno się upewnić, jakie śmieci mogą być wyrzucane do kontenera na odpady zmieszane. Przykładowo, zabronione jest wrzucanie do niego papy, wełny mineralnej i azbestu bez względu na ilość odpadów.jehowa55555

do góry