Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Segregacja śmieci się opłaca!

Segregacja śmieci się opłaca!

30 Stycznia 2020

Od stycznia 2020 roku w większości miast obowiązują nowe, znacznie wyższe stawki za wywóz odpadów. Szczególnie dotkliwe są podwyżki opłat za odbiór odpadów zmieszanych, które mogą kosztować nawet o kilkaset procent więcej niż rok wcześniej! Jeżeli chcesz zaoszczędzić na usługach związanych z wywozem odpadów, pamiętaj, że segregacja się opłaca. Dotyczy to również usług oferowanych przez firmy odbierające odpady pobudowlane.

  1. Gruz czysty tańszy od zmieszanego
  2. Zamów tani kontener i posprzątaj po remoncie

Wzrost cen za odbiór odpadów jest podyktowany wieloma względami, dotyczącymi przede wszystkim konieczności zwiększenia procentowej ilości odpadów segregowanych w stosunku do wszystkich śmieci odbieranych z gospodarstw domowych. Dla większości Polaków oznacza to znaczny wzrost wydatków związanych z odbiorem odpadów, jednak w przypadku usług realizowanych przez naszą firmę wciąż można liczyć na atrakcyjne ceny.

Gruz czysty tańszy od zmieszanego

W firmach odbierających odpady pobudowlane, wzrost stawek za odbiór śmieci jest mniejszy niż w przypadku przedsiębiorstw odbierających zwykłe odpady komunalne. Jednocześnie na niższe ceny w obu przypadkach mogą liczyć osoby, które stosują się do zasad segregacji odpadów. Przykładem tego są ceny za kontenery na gruz czysty i gruz zmieszany. Czysty gruz jest odbierany po znacznie niższych stawkach niż gruz zmieszany z innymi odpadami.

Aby obniżyć koszty odbioru odpadów po remoncie, zawsze wskazane jest jak najdokładniejsze segregowanie śmieci. Oszustwa są niewskazane, gdyż za nieprawidłowo wypełniony kontener pobierana jest dodatkowa opłata. W celu uniknięcia nieporozumień, powinno się sprawdzić, które odpady i w jakiej ilości można wyrzucić do zamówionego pojemnika. Dzięki temu kontener zostanie sprawnie odebrany, a śmieci trafią na wysypisko zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zamów tani kontener i posprzątaj po remoncie

Na naszej platformie www.ecoexpress24.pl dostępne są tanie kontenery przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą szybko pozbyć się odpadów po remoncie, rozbiórce lub gabarytów. Za kontener płaci się znacznie mniej niż za usunięcie problematycznych śmieci w inny sposób. Dodatkowo na niższe koszty odbioru śmieci po remoncie mogą liczyć wszyscy zamawiający, którzy zdecydują się na segregację odpadów.
 
Pojemniki na każdy typ śmieci są podstawiane w niemalże całej Polsce, a czas oczekiwania na ich dostarczenie z reguły nie przekracza 24 godzin. Dzięki temu jest to usługa łatwo dostępna i przygotowana z myślą o wszystkich klientach, którym zależy na szybkości i wygodzie.

do góry