Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Rozbiórka zabudowań gospodarczych - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka zabudowań gospodarczych - co zrobić z odpadami?

7 Lutego 2019

Na wielu wiejskich posesjach znajdują się nieużywane zabudowania gospodarcze. Część z nich ze względu na zły stan techniczny wymaga rozbiórki. Co zrobić z odpadami po rozbiórce dawnych kurników, stodół i szop? Rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera na śmieci.

Zakaz pozostawiania śmieci na posesji

Po rozbiórce starych zabudowań gospodarczych pozostają odpady w postaci gruzu, desek, papy, blachy itp. Większość z tych materiałów jest w złym stanie, przez co niemożliwe jest ich ponowne wykorzystanie. Zabronione jest spalanie ewentualnego drewna z rozbiórki (wyjątek stanowi drewno niemalowane i nieimpregnowane) oraz papy i innych palnych materiałów. Za taki czyn grozi mandat karny w wysokości 500 złotych. Zabronione jest również pozostawianie odpadów porozbiórkowych na posesji.

Ze względu na zwiększone ryzyko pożarowe, śmieci powinny być usunięte jak najszybciej. Zgodnie z prawem usunie się je, zamawiając kontener na śmieci budowlane w naszej aplikacji. Kontener jest podstawiany przez naszą firmę zajmującą się odbiorem odpadów poremontowych, rozbiórkowych, papy, wełny mineralnej, a nawet azbestu, dzięki czemu bez żadnych problemów usuniesz z posesji wszystkie śmieci, jakie powstały podczas rozbiórki starych zabudowań gospodarczych.

Segregowanie odpadów porozbiórkowych się opłaca

Kontener na odpady można zamówić zarówno na czysty gruz, jak i odpady zmieszane. Jeżeli odpadów jest niewiele, na przykład po rozbiórce niedużej szopki na drewno, wystarczy wynająć kontener na odpady budowlane zmieszane o pojemności od 1 do 3 m3. Jeśli odpady pochodzą z rozbiórki dużej obory lub chlewu, zbudowanych z cegieł i pustaków, można zdecydować się na segregację śmieci po rozbiórce. Dzięki takiemu rozwiązaniu sporo się zaoszczędzi. Wynajem kontenera na gruz czysty jest o wiele tańszy niż odbiór odpadów zmieszanych. Pozostałe śmieci z rozbiórki (np. drewno, kawałki metalu, stolarkę drzwiową i okienną) wyrzuca się do odrębnego pojemnika, który również możesz zamówić w naszej usłudze.
 
Na naszej stronie znajdzie się wszystkie informacje dotyczące odpadów, które można wrzucać do różnych typów kontenerów. Cena każdego z nich jest podana poniżej. Jeżeli do pojemnika na czysty gruz wyrzuci się niedozwolone odpady, możemy odmówić odbioru kontenera lub naliczyć za wywóz odpadów dodatkową opłatę. Dodatkowa opłata jest pobierana również w sytuacji, gdy wynajem kontenera zostanie przedłużony o kolejne dni (standardowo wypożycza się go na 5 dni i ma się możliwość wydłużenia najmu o 4 dni).

Podobne wiadomości:

do góry