Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Remontujesz mieszkanie i nie wiesz jaki kontener zamówić?

Remontujesz mieszkanie i nie wiesz jaki kontener zamówić?

11 Lipca 2018

„Remontuję mieszkanie w kamienicy. Wyburzyłem ścianę działową, usunąłem stare instalacje, kafle, parkiet. Sporo odpadów pochodzi z płyt karton-gipsowych i worków po materiałach budowlanych. Czy mogę zamówić kontener na gruz na wymienione odpady?” - podobne pytania często są zadawane firmie ecoexpress24.pl. Jaka jest na nie odpowiedź? Jak prawidłowo zamówić kontener na odpady powstałe podczas remontu?

Pojemnik na gruz czy kontener na odpady pobudowlane?

Rodzaj pojemnika na odpady powstałe przy remoncie powinno się dobierać w zależności od tego, jakie śmieci ma się do wyrzucenia. W przypadku generalnego remontu mieszkania w kamienicy, zwykle zamawia się wywóz gruzu i śmieci pobudowolanych w jednym kontenerze. Takie rozwiązanie czasem się jednak nie sprawdza. Jeżeli usuwa się duże ściany działowe z cegieł lub kilka mniejszych ścianek, zbija się tynki i pozostałości starych kafli, potrzebny jest kontener na gruz. Śląsk jest regionem, w którym znajduje się wiele kamienic z początku ubiegłego stulecia. Generalne remonty mieszkań w starym budownictwie są powszechne w tej części Polski. Wynajem kontenera na gruz pozwala szybciej pozbyć się części śmieci poremontowych, co przyśpiesza dalsze prace. Pojemnik na opady pobudowlane zmieszane można zamówić w późniejszym terminie.

Ile kosztuje wynajem kontenera na gruz?

W naszym serwisie kontenery na wynajem są dostępne już za niewiele ponad 300 złotych. Pojemnik jest dostarczany na miejsce w ciągu doby, a po zapełnieniu odpadami firma odbiera kontener na gruz w ciągu 5 dni. Standardowo zamawiający ma 5 dni na wyrzucenie odpadów, jednak do czterech dni od dostarczenia pojemnika możliwe jest przedłużenie terminu odbioru gruzu.

Po przeprowadzeniu dalszych prac remontowych wynajem kontenera na odpady budowlane umożliwi usunięcie reszty śmieci. Do pojemnika można wyrzucić pudełka, worki i foliowe opakowania po materiałach budowlanych, wiaderka po farbach i cemencie, zużyte narzędzia budowlane, a nawet zniszczoną odzież roboczą. Dozwolone jest wrzucenie do kontenera na odpady pobudowlane i poremontowe płyt z karton-gipsu, metalowych profili, styropianu, szkła płaskiego oraz resztek gruzu, zmieszanego z kawałkami glazury lub ceramiki. Kontener umożliwia usunięcie wszystkich odpadów z mieszkania i przygotowanie lokalu do prac wykończeniowych, skręcania mebli i instalowania niezbędnych sprzętów AGD.

Potrzebujesz kontener i jeszcze nie zamówiłeś? Nie czekaj, zamów już teraz!

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

Podobne wiadomości:

do góry