Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Pozbądź się gruzu z rozbiórki w legalny sposób - to ważne!

Pozbądź się gruzu z rozbiórki w legalny sposób - to ważne!

14 Lutego 2019

Rozbiórka starych zabudowań gospodarczych, nieużywanych garaży lub szop i altan wiąże się z powstawaniem dużych ilości odpadów. Ich spalanie, składowanie na posesji oraz wyrzucanie do pojemników na odpady zmieszane jest zabronione. Jak pozbyć się gruzu z rozbiórki? Dlaczego jego usuniecie jest tak ważne?

Gruz na posesji to ryzyko mandatu

Rozbiórka nieużywanych zabudowań gospodarczych i innych budynków w złym stanie technicznym wiąże się z koniecznością usunięcia powstałych odpadów. Gruz, drewno, stolarka okienna, dachówki, papa i inne odpady rozbiórkowe nie mogą być pozostawione na posesji ani w jej okolicach. Za składowanie odpadów na posesji można otrzymać mandat w wysokości 500 złotych lub więcej. Ponadto drewno z rozbiórki zwiększa ryzyko wystąpienia pożaru. Zabronione jest również spalanie odpadów, gdyż powoduje wydzielanie się niebezpiecznych substancji. Straż pożarna za spalanie śmieci na posesji nakłada mandat.
 
Ze względu na konieczność usunięcia gruzu z rozbiórki, przed rozpoczęciem prac powinno się zamówić kontener. Jest to niezbędne, gdyż zabronione jest wyrzucanie gruzu, drewna z rozbiórki, stolarki okiennej, papy i podobnych odpadów do pojemników na odpady zmieszane. Wywóz gruzu można zamówić w naszym serwisie- podstawimy kontener, a następnie odbierzemy go po wypełnieniu problematycznymi odpadami. Dzięki temu właściciel posesji uniknie kar za składowanie odpadów i zgodnie z prawem usunie wszystkie śmieci, jakie zalegają po pracach rozbiórkowych.

Wynajem kontenera na odpady - koszty

Ile kosztuje wynajem kontenera na odpady z rozbiórki? Wszystko zależy od tego, jaki chce się zamówić kontener na odpady. Cena najmniejszych pojemników na czysty gruz rozpoczyna się już od 100 złotych, podczas gdy wynajęcie takiego samego kontenera na odpady zmieszane kosztuje kilkadziesiąt złotych więcej. Aby poznać cenę wynajmu pojemnika na śmieci w naszej aplikacji, powinno się wcześniej określić, jaki rodzaj odpadów chce się wyrzucić.

Podczas rozbiórki starych, ceglanych zabudowań gospodarczych najczęściej potrzebuje się kontenerów na czysty lub zmieszany gruz. Po ustaleniu, jaki rodzaj kontenera chce się zamówić, podaje się lokalizację, a platforma wskazuje dostępne wielkości kontenerów, ceny najmu oraz czas oczekiwania na ich podstawienie. Ze względu na krótki czas oczekiwania na większość pojemników, z oferty mogą skorzystać nawet ci klienci, którzy potrzebują kontenera tego samego dnia.

Część pojemników jest dostępna już w ciągu 5 godzin od dokonania płatności.

Podobne wiadomości:

do góry