Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Porządkowanie działki pod budowę - o czym pamiętać?

Porządkowanie działki pod budowę - o czym pamiętać?

20 Września 2019

Często zakup działki ze starymi zabudowaniami do rozbiórki jest znacznie bardziej opłacalny niż kupno działki z dala od miasta i bez doprowadzonych mediów. Stare działki są zwykle w lepszej lokalizacji, a dzięki doprowadzeniu do nich wody, prądu, kanalizacji i gazu umożliwiają szybsze rozpoczęcie budowy nowego domu bez konieczności przechodzenia przez wiele skomplikowanych i czasochłonnych formalności. O czym pamiętać zanim rozpocznie się porządkowanie działki z zabudowaniami do rozbiórki?

  1. Zadbaj o bezpieczeństwo
  2. Przygotuj się na wywóz odpadów

Jeżeli zakupiłeś działkę z domem do rozbiórki, ważne jest odpowiednie przygotowanie się do zbilżających się prac rozbiórkowych. Dzięki dbałości o wszystkie szczegóły, prace przebiegną szybko i sprawnie, a ich efekt będzie zadowalający. O czym pamiętać zanim rozpocznie się rozbiórkę zniszczonego domu przed budową nowej nieruchomości?

Zadbaj o bezpieczeństwo

Zanim przystąpi się do prac rozbiórkowych niezbędne jest dokładne zabezpieczenie terenu i wszystkich osób, które będą zajmować się wyburzaniem ścian, rozbiórką dachu i usuwaniem innych elementów budynku. Jeżeli niektóre części budynku grożą zawaleniem, ważne jest ich ostrożne rozbieranie w celu niedopuszczenia do ich nagłego upadku. W przeciwnym razie uszkodzony strop lub ściana mogą spaść na osoby zajmujące się wyburzeniem i rozbiórką.
 
Na budowie powinno się przez cały czas korzystać z obuwia ochronnego oraz specjalnej odzieży. Dodatkowo w przypadku usuwania azbestu z dachu, papy lub wełny mineralnej niezbędne jest zakładanie kombinezonów i masek, które chronią przed kontaktem z rakotwórczymi związkami. Maskę i kombinezon powinno się mieć na sobie przez cały czas, dopóki odpady niebezpieczne nie zostaną wywiezione z posesji.

Przygotuj się na wywóz odpadów

Przed przystąpieniem do prac rozbiórkowych powinno się zamówić kontener na odpady. Można skorzystać w tym celu z naszej aplikacji, która umożliwia złożenie zamówienia na pojemnik przez Internet. Do wyboru ma się kontenery na gruz czysty i zmieszany, odpady rozbiórkowe i poremontowe, odpady wielkogabarytowe oraz zmieszane. Dzięki temu bez trudu znajdzie się pojemniki, które będą niezbędne do przeprowadzenia wszystkich zaplanowanych prac.
 
Na ecoexpress24.pl można wypożyczyć kontenery o pojemności od 1 do 36 m3. Czas oczekiwania na większość z nich nie przekracza 24 godzin, dlatego możliwe jest zamówienie kolejnego kontenera z dnia na dzień, jeżeli pojemnik na posesji zostanie zapełniony. Wywozimy odpady na terenie Warszawy i wielu miast w Polsce. Sprawdź naszą ofertę! 

Podobne wiadomości:

do góry