Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Polacy coraz częściej stawiają na ekologię

Polacy coraz częściej stawiają na ekologię

31 Grudnia 2019

Jeszcze kilka lat temu Polacy byli sceptycznie nastawieni do ekologii i sortowania śmieci. Wiele odpadów trafiało do domowych pieców centralnego ogrzewania, a przed domami z reguły stały tylko kosze na odpady zmieszane. Obecnie śmieci coraz częściej są segregowane, a odpady poremontowe i stare meble rzadziej trafiają do pieców. Rosnąca świadomość Polaków na temat ekologii i konieczności ochrony środowiska naturalnego sprawia, że do firm takich jak nasza zgłasza się duża liczba klientów. 

  1. Segregowanie śmieci coraz popularniejsze
  2. Kontener na odpady na czas remontu? Żaden problem

Postawy proekologiczne wśród Polaków są coraz wyraźniejsze. Zaśmiecanie terenów zielonych, ulic miast, a także innych miejsc jest źle postrzegane i piętnowane. Aby dołączyć do rodaków dbających o środowisko naturalne, warto zapoznać się z zasadami segregowania odpadów oraz ofertą naszej firmy.

Segregowanie śmieci coraz popularniejsze

Polacy segregują śmieci coraz chętniej i częściej. Duży wpływ na to ma zwiększenie opłat za odpady niesegregowane i prowadzenie kampanii, która zachęca do dzielenia odpadów i ich ponownego wykorzystywania. Zarówno w telewizji, jak i w innych mediach pojawia się wiele informacji na temat konieczności zmniejszenia ilości wytwarzanego plastiku oraz produktów jednorazowego użytku. Dużo uwagi poświęca się również skłanianiu społeczeństwa do wspierania walki z wysypiskami śmieci, które są otwierane w sposób niezgodny z prawem i nie umożliwiają przeprowadzenie bezpiecznej utylizacji odpadów.

Korzystając z oferty wyspecjalizowanych firm takich jak nasza platforma, ma się pewność, że odpady nie tylko są prawidłowo segregowane, ale i wywożone na legalne wysypiska.

Kontener na odpady na czas remontu? Żaden problem

W Polsce obserwuje się trend zwiększenia popularności kontenerów na wynajem. Korzysta się z nich głównie w czasie remontów i prac rozbiórkowych. Kontenery są zamawiane łatwo i szybko za pośrednictwem internetowej platformy. Polacy wiedzą, że jest to prosty sposób, by pozbyć się problematycznych odpadów po remoncie, pracach wyburzeniowych, a także gabarytów, które przez lata zaśmiecały zaułki miast i lasy.
 
Gdzie wynająć kontener? Bez względu na to, jaką część Polski się zamieszkuje, można skorzystać z oferty ecoexpress24. Platforma działa niemalże w każdym regionie kraju, dostarczając zamawiającym kontenery o wielkości od 1 do 36 m3. Dzięki temu znacznie łatwiejsze jest zagospodarowanie problematycznych śmieci, w tym odpadów specjalnych jak papa, azbest lub wełna mineralna.

Podobne wiadomości:

do góry