Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Podrzucanie śmieci.. Sprawcy przestali być anonimowi!

Podrzucanie śmieci.. Sprawcy przestali być anonimowi!

1 Października 2018

Sprawcy przestali być anonimowi!

Kilkanaście lat temu znalezienie sprawców zaśmiecania osiedli lub lasów było trudne. Dziś na większości osiedli mieszkalnych działa całodobowy monitoring, a kamery montuje się również w lasach. Dzięki temu, możliwe jest sprawdzenie, kto podrzucił odpady i nałożenie na niego kary. W przypadku pozostawienia śmieci w pobliżu bloku lub w innym niedozwolonym miejscu, straż miejska może nałożyć mandat karny o wysokości 500 złotych lub więcej. Jeżeli śmieci są podrzucane na tereny zielone, kara wynosi 5000 złotych, a w przypadku jej niezapłacenia, winny trafia do aresztu na 30 dni.
 
Monitorowanie miast i lasów sprawia, że każdego roku coraz więcej śmiecących otrzymuje kary. Co ważne, zmniejsza się społeczne przyzwolenie dla takiego zachowania, gdyż powszechniejsze są doniesienia na sąsiadów lub na zupełnie obce osoby.

Większy dostęp do usług odbioru śmieci

Za tym, by przestać zaśmiecać osiedla i lasy przemawiają nie tylko kary finansowe i możliwość pozbawienia wolności na 30 dni. Znacznie łatwiejsze niż kiedyś jest znalezienie firmy, która zaoferuje legalny i sprawny odbiór odpadów każdego typu. Duży kontener na śmieci przyda się podczas remontu mieszkania, rozbiórki zabudowań gospodarczych czy też generalnych porządków na posesji. Zamówienie pojemnika na odpady jest mniej kosztowne niż opłacenie grzywny za nielegalne podrzucanie śmieci - cena kontenera na śmieci o pojemności 5m3 to wydatek nawet o połowę niższy niż wysokość mandatu. Odbiór odpadów z wielu miejsc w Polsce można zamówić poprzez wygodną dedykowaną aplikację, a następnie pokryć koszty wywozu śmieci za pomocą PayU.
 
Przed złożeniem zamówienia powinno się określić, jakiego rodzaju pojemnika się potrzebuje - czy ma to być kontener na odpady zmieszane, czy też kontener na gruz. Katowice, Górny Śląsk i wiele innych województw są objęte naszą działalnością. Większość pojemników na odpady podstawiamy w ciągu 24 godzin od uregulowania płatności, dzięki czemu realizujemy nawet pilne zamówienia. Ze względu na możliwość zamówienia niewielkiego kontenera, z naszej oferty mogą skorzystać osoby, które mają do wyrzucenia jedynie kilka starych mebli oraz nieco innych odpadów.

do góry