Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Jak zamówić odbiór wełny mineralnej?

Jak zamówić odbiór wełny mineralnej?

7 Września 2018

Wełna mineralna jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów dociepleniowych. Dzięki niej można ocieplić dachy, a także wykonać izolację akustyczną. Co zrobić z odpadami z wełny mineralnej? Gdzie można je legalnie wyrzucić?

Wełna mineralna to odpad specjalny

Wełna mineralna należy do grupy odpadów specjalnych, których sposób składowania i odbierania wymaga spełnienia szczególnych warunków. Zabronione jest wyrzucanie wełny mineralnej do zmieszanych odpadów komunalnych, gdyż jest to materiał niebezpieczny dla środowiska. Powszechnie używa się go do termoizolacji budynków mieszkalnych, jednak jego utylizacja powoduje wydzielanie toksycznych substancji. 
 
Średni czas użytkowania wełny mineralnej wynosi 50 lat, jednak przy remontach lub w trakcie budowy pojawiają się spore ilości odpadów. Ich składowanie na posesji jest zabronione - można otrzymać za to mandat karny w wysokości 500 złotych. Aby pozbyć się resztek wełny mineralnej w legalny i łatwy sposób można to zrobić zamawiając dedykowany kontener na wełnę mineralną.

Jak zamówić odbiór wełny mineralnej?

Odbiór wełny mineralnej można zamówić poprzez naszą platformę. Wycena usługi jest indywidualna i związana z wagą materiału. Podstawiony kontener na śmieci można wypełnić wyłącznie wełną dociepleniową - zabronione jest jej mieszanie z innymi odpadami. Odpady są odbierane w każdej ilości, a nasz serwis daje gwarancję, że zadba o jej późniejszą utylizację zgodnie z prawem.
 
Kontener na wełnę można zamówić wraz z pojemnikami na inne odpady. Przy pracach remontowych i budowlanych powstają duże ilości śmieci różnego rodzaju. Zamówienie kontenera na śmieci przez internetową platformę jest proste i łatwe, gdyż wystarczy określić wymiary kontenerów na śmieci, których się potrzebuje, a następnie podać lokalizację, do której mają być dostarczone. Najmniejsze pojemniki mieszczą 1m3 odpadów, dzięki czemu odbiór niewielkiej ilości śmieci jest mniej kosztowny - nie ma konieczności zamawiania dużego kontenera, który zostanie zapełniony jedynie w małej części.
 
Przed zamówieniem odbioru odpadów poremontowych można sprawdzić dostępność kontenerów i worków big bag na stronie internetowej, gdyż informacje podane to szacowany czas ich dostarczenia we wskazane miejsce. W przypadku zamawiania wywozu jedynie wełny mineralnej, termin jej odbioru ustala się po skontaktowaniu z firmą.

 

do góry