Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Jak wygląda odbiór kontenera na gruz?

Jak wygląda odbiór kontenera na gruz?

10 Marca 2023

Wskutek prowadzenia prac budowlanych, remontowych lub rozbiórkowych wytwarzasz odpady budowlane i wrzucasz je do kontenerów wynajętych za pośrednictwem serwisu ecoexpress24.pl? Dowiedz się, jak przebiega odbiór kontenera na gruz i odpowiednio przygotuj miejsce oraz sam kontener z odpadami.

Odbiór kontenera na gruz - wypełnij kontener właściwymi odpadami

Wynajmując kontener na gruz w ecoexpress24.pl, wskazujesz rodzaj odpadów, które mają się w nim znaleźć. Od rodzaju odpadów zależą dostępność kontenera w danej lokalizacji, a także dostępność pojemników o danej pojemności - wynika ona wprost z ciężaru, jakim charakteryzuje się dany rodzaj odpadów. Na podstawie deklaracji danego rodzaju odpadów wypełniane są również stosowne dokumenty dotyczące ich przekazania. Planowane są też dalsze kroki związane z gospodarowaniem odpadami budowlanymi. Dlatego tak istotne jest, aby wypełniać kontener wyłącznie zadeklarowanym rodzajem odpadów - w kontenerach na gruz czysty i gruz zmieszany nie mogą znaleźć się m.in. odpady poremontowe, papa, eternit, wełna mineralna czy gabaryty.

W jakim terminie odbieramy kontener?

Na etapie wynajmu kontenera na gruz określasz termin jego podstawienia na posesję, na której prowadzone są prace. Kontener budowlany wynajmowany jest na okres 3 dni bez dodatkowych opłat. Jeżeli roboty się przedłużają bądź niezbędna jest większa ilość czasu, możliwe jest przedłużenie tego terminu, zgodnie z obowiązującym cennikiem. W czasie zamawiania kontenera na gruz w serwisie ecoexpress24.pl możesz przedłużyć okres wynajmu nawet do 9 dni roboczych. Jeżeli natomiast przewidujesz szybkie wypełnienie pojemnika odpadami, odbiór kontenera na gruz może odbyć się nawet tego samego, co jego podstawienie. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne dla wszystkich klientów ecoexpress24.pl, ponieważ zapewnia większą dostępność kontenerów.

Odbiór odpadów pobudowlanych - zapewnij dojazd do posesji

Kontenery budowlane na gruz osiągają pojemność do 15 m3, a na gruz zmieszany do 20 m3 - ze względu na duży ciężar odpadów wywóz gruzu w większych kontenerach mógłby być utrudniony. Niezależnie zatem od rozmiaru odbiór gruzu musi odbywać się z wykorzystaniem pojazdu o wystarczających parametrach pod względem ładowności, maksymalnej masy całkowitej czy udźwigu.

Stąd konieczne jest zapewnienie bezproblemowego dojazdu oraz wystarczającej ilości miejsca do manewrowania dużym samochodem. W tym celu należy podjąć wszelkie możliwe działania, aby odbiór kontenera na gruz mógł przebiegać możliwie jak najsprawniej i z zachowaniem niezbędnego bezpieczeństwa, a więc np. udrożnić drogę do posesji czy usunąć wszelkie przeszkody, który utrudniałyby manewrowanie lub przejazd pojazdu.

Oczywiście w przypadku postawienia kontenera w miejscu publicznym, np. na drodze czy w pobliżu domu wielorodzinnego, konieczne jest uzyskanie właściwych zgód od organów samorządowych.

Chcesz wynająć kontener w celu prawidłowego gospodarowania odpadami budowlanymi? Sprawdź, jak powinno wyglądać prawidłowe przygotowanie posesji do wywozu kontenera.

Odbiór kontenera na gruz nawet pod Twoją nieobecność

Masz swoje plany i obowiązki? Nie musisz podporządkowywać ich wizycie kierowcy firmy zajmującej się wywozem odpadów budowlanych. Odbiór kontenera na gruz jest możliwy nawet w czasie Twojej nieobecności. Wystarczy, że zostawisz otwartą bramę na posesję i zapewnisz bezproblemowy dojazd, a kierowca odbierze podstawiony wcześniej i wypełniony gruzem kontener. Następnie dostarczy kontener z gruzem do miejsca, gdzie odpady zostaną we właściwy sposób zagospodarowane.

do góry