Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Gdzie zamówić kontener na gruz?

Gdzie zamówić kontener na gruz?

20 Marca 2020

Podczas większych remontów zawsze pojawia się problem z wyrzuceniem wielu odpadów. Niektóre z nich mogą trafić do zwykłych kubłów, natomiast inne muszą być wywożone w odrębnych pojemnikach, dostarczanych na zamówienie remontującego. Jeżeli planujesz wywieźć gruz, sprawdź, gdzie zamówisz odpowiedni kontener.

  1. Gruz czysty czy zmieszany?
  2. Kontener na gruz wypożyczysz online

Wyburzanie ścianek działowych, prace rozbiórkowe, a także usuwanie starego tynku ze ścian wiążą się z powstawaniem dużych ilości gruzu. Jego wyrzucanie do zmieszanych odpadów komunalnych jest zabronione, podobnie jest zaśmiecanie nimi terenów zielonych lub obszarów miejskich. Za nielegalne składowanie i zaśmiecanie przestrzeni gruzem grozi mandat w wysokości 500 złotych. Aby go uniknąć, warto wiedzieć, gdzie zamówi się kontener na gruz.

Gruz czysty czy zmieszany?

Zanim zamówi się kontener na gruz, powinno się dokładnie określić, jaki typ odpadów ma się do wyrzucenia. Gruz czysty i gruz zmieszany są odbierane oddzielnie, dlatego nieprawidłowo złożone zamówienie na kontener może wiązać się z problemami z odbiorem zapełnionego pojemnika. Dokładne wytyczne wywozu odpadów, jakie mogą trafić do kontenera na gruz czysty i zmieszany są dostępne na naszej stronie.

Jeżeli do wyrzucenia ma się nie tylko gruz, ale również inne odpady, powinno się zamówić kontener na odpady pobudowlane lub poremontowe. W przypadku wyrzucania starych mebli, niezbędny jest kontener na gabaryty. Na odpady specjalne takie jak papa, wełna mineralna lub azbest przywożone są pojemniki zabezpieczone za pomocą folii stretch. Ich zamawianie odbywa się telefonicznie, gdyż usługa jest wyceniana indywidualnie.

Kontener na gruz wypożyczysz online

Wypożyczenie kontenera na gruz jest możliwe bez wychodzenia z domu. Za pośrednictwem naszej platformy ecoexpress24 zamówi się odpowiedni pojemnik o dowolnej porze dnia i nocy. Wystarczy wybrać swoją lokalizację, a następnie wskazać, czy potrzebuje się kontenera na gruz czysty, czy też na gruz zmieszany. Nasz system na tej podstawie wskazuje, jakie pojemniki są dostępne w okolicy. Zamawiający może sprawdzić ich wielkość, koszt podstawienia oraz czas oczekiwania na dostarczenie.

Wybrany kontener na gruz jest dostarczany do zamawiającego po dokonaniu płatności za usługę. Opłata jest pobierana przez system PayU, dzięki czemu jej księgowanie odbywa się w czasie rzeczywistym. Kontener jest podstawiany na okres 5 dni roboczych, a następnie odbiera się go nawet pod nieobecność zamawiającego, gdyż opłata jest pobierana z góry.

Podobne wiadomości:

do góry