Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Ekologiczne święta  - ecoexpress24.pl

Ekologiczne święta  - ecoexpress24.pl

15 Grudnia 2022

W dzisiejszych czasach pośpiech i stres, nie pozwalają nam na chwile refleksji, która jest nieodzowną częścią świątecznej atmosfery. Bieganie po sklepach w celu wybrania najpiękniejszych ozdób i wspaniałych prezentów, ograniczają możliwość przemyślenia czy nasze wybory są słuszne i przede wszystkim - bezpieczne dla środowiska. Co możemy zrobić by nasze świętowanie nie przysporzyło środowisku kolejnych problemów związanych z odpadami? 

Wybieraj rozsądnie

  • Zanim wybierzesz się na świąteczne zakupy, powinniśmy je dobrze przemyśleć i zrobić listę potrzebnych produktów, aby uniknąć kompulsywnego kupowania niepotrzebnych rzeczy.
  • Staraj się kupować produkty bez plastikowych opakowań, zmniejszy to ilość odpadów.
  • Wybieraj stroiki z ekologicznych materiałów, możesz również dać drugie życie ozdobą choinkowym, które masz w domu - wystarczy je tylko odświeżyć.
  • Sprawdź czy możesz zakupić produkty spożywcze od lokalnych hodowców lub rolników.
  • Kupując lampki choinkowe, warto wybierać te z czasowym włącznikiem - pozwala to zaoszczędzić energię, a tym samym pieniądze.
  • Żywą choinkę najlepiej zakupić od lokalnego hodowcy lub okolicznego Nadleśnictwa. Nie wycinaj jej w lesie na własną rękę - takie zachowanie może doprowadzić do zachwiania danego ekosystemu.

Czas jest najcenniejszym prezentem 

Dlatego warto w czasie świąt dzielić go z najbliższymi, zwolnić tempo i cieszyć się z atmosfery. Warto zaplanować czas tak by spędzić go kreatywnie, zarówno przed świętami tworząc razem dekoracje, które możemy znaleźć na naszym facebooku. Jak w czasie świąt - poniżej zamieszczamy pomysły na wspólną zabawę w rodzinnym gronie. 

 

Kategoria: powiązane pliki [3]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf 5 sekund.pdf NaN Plik: 5 sekund.pdf
pdf Memory.pdf NaN Plik: Memory.pdf
jpg Znajdź obrazek.jpg NaN Plik: Znajdź obrazek.jpg

do góry