Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Dlaczego wełna mineralna jest problematyczna? 

Dlaczego wełna mineralna jest problematyczna? 

5 Września 2023

Dlaczego wełna mineralna jest problematyczna? 

Korzystanie z wełny mineralnej niesie ze sobą sporo korzyści. Niestety generuje również pewien problem, a dotyczy on utylizacji tego rodzaju odpadów.Polega na tym, że po zastosowaniu wełny mineralnej w budownictwie nie ma możliwości jej ponownego wykorzystania lub recyklingu. Ze względu na proces chemiczny, jakiemu poddawana jest wełna mineralna, po jej montażu i pokryciu płytą gipsowo-kartonową nie ma sposobu na jej oddzielenie bez zniszczenia wszystkiego wokół. 

Bezpieczna utylizacja wełny mineralnej

Jak zatem potraktować zużytą wełnę? Na pewno nie należy umieszczać ich w jednym pojemniku razem z innymi odpadami. Wełna mineralna jest odpadem budowlanym, który musi być w odpowiedni sposób przechowywany i utylizowany.

W pierwszej kolejności najlepiej zapytać lokalny PSZOK o możliwość oddania tego odpadu. Jednak jeśli spotkamy się z odmową przyjęcia wełny, należy znaleźć firmę która zajmuje się wywozem wełny mineralnej. Pamiętaj, że jeśli chcesz oddać odpady jako firma, wymagany jest wpis do systemu BDO

Jak zamówić kontener na wełnę mineralną? 

Na naszej stronie możesz sprawdzić ofertę na wywóz wełny mineralnej, oraz innych odpadów pobudowlanych. Wystarczy sprawdzić czy wywozimy ten rodzaj odpadu w twojej lokalizacji.

do góry