Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Czy wiesz że nieporządek na posesji grozi mandatem?

Czy wiesz że nieporządek na posesji grozi mandatem?

14 Marca 2019

„W sierpniu 2017 roku na mojej posesji silny wiatr uszkodził dach stodoły, przez co budynek gospodarczy został przeznaczony do rozbiórki. Zanim przystąpiliśmy do prac, zawaliła się część jednej ściany. Ze względy na brak czasu i potrzeby korzystania ze stodoły, budynek nadal jest nierozebrany. Miesiąc temu zostałem ukarany mandatem w wysokości 500 złotych za nieporządek na posesji. Nakazano mi rozebrać stodołę i usunąć odpady z rozbiórki pod groźbą kolejnej kary.” - oto fragment listu naszego czytelnika. Jakie rozwiązanie jest odpowiadanie w takim przypadku?

Mandat za zaśmiecanie posesji - czy policja lub straż miejska ma prawo go nałożyć?

Zgodnie z przepisami, właściciel posesji jest zobowiązany do usunięcia z posesji śmieci i utrzymania jej w czystości. Ponadto obowiązkiem jest dokonanie rozbiórki budynków grożących zawaleniem i wywiezienie wszystkich odpadów powstałych w czasie prac rozbiórkowych.

Właściciel zniszczonej przez wiatr stodoły otrzymał mandat po upływie ponad 18 miesięcy od przejścia wichury. Miał wiele czasu na usunięcie śmieci z posesji oraz wykonanie prac rozbiórkowych, dlatego nałożenie mandatu było jak najbardziej zasadne. Jeżeli czytelnik nie zastosuje się do obowiązku rozbiórki uszkodzonej stodoły, straż miejska lub policja nałożą na niego kolejną karę pieniężną.
 
Aby uniknąć kolejnego mandatu, stodoła powinna zostać rozebrana. Gruz oraz pozostałości zadaszenia powinny zostać wyrzucone do specjalnego kontenera. Odpowiedni w tym przypadku będzie kontener na gruz - cennik kontenerów o pojemności od 1 do 36 m3 jest dostępny w naszym systemie pod tym adresem. Jeżeli dokona się u nas zamówienia na kontener na gruz, podstawimy go w ciągu 24 godzin od dokonania płatności. Opłatę za pojemnik przyjmujemy przez system PayU, dlatego jest widoczny na naszym koncie od razu po dokonaniu transakcji. Dzięki temu dostarczamy kontenery szybciej niż inne firmy!

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci?

Lokalizacja i wielość zamawianego kontenera mają największy wpływ na to, ile kosztuje wywóz gruzu. Dąbrowa Górnicza to jedna z popularniejszych lokalizacji, lecz kontenery o pojemności od 1 do 7 m3 są dostępne w ciągu doby. Koszt ich wynajęcia waha się pomiędzy 320-420 złotych. W przypadku wywozu śmieci innych niż czysty gruz, koszt wynajęcia kontenera wzrasta. Wyższe koszty pojawiają się również w przypadku wywozu papy, azbestu, wełny mineralnej i innych odpadów sklasyfikowanych jako niebezpieczne.

Podobne wiadomości:

do góry