Co zrobić z odpadami?

19 Czerwca 2018

Z tymi codziennymi zapewne nie mamy problemów, ale przychodzi moment, kiedy potrzebujemy specjalistycznej pomocy, dużych kontenerów lub też wywózki gabarytowych rzeczy. Najczęściej zdarza się to podczas budowy czy remontu, a wywiezienie różnego typu odpadów zgodnie z obowiązującym prawem jest konieczne. Najlepiej jest zamówić specjalny kontener, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można to zrobić szybko i sprawnie.

Kontener na gruz

Kontener dopasowany do konkretnych odpadów jest najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na wywiezienie odpadów budowlanych, poremontowych, starych mebli czy innych odpadów wielkogabarytowych. Zamówienie odpowiedniego kontenera za pośrednictwem naszego systemu - ecoexpress24.pl to szybkie i bezproblemowe podstawienie właściwego pojemnika. Dedykowana aplikacja na smartfony pozwala zrobić to kilkoma kliknięciami, a usługi są dostępne w całej Polsce.


Kompleksowa usługa związana z podstawieniem kontenera, ale również zabraniem i utylizacją odpadów przydaje się podczas budowy, remontu czy też sprzątania piwnicy, strychu czy ogrodu. Kluczowym zagadnieniem będzie oczywiście dopasowanie pojemnika do wielkości i rodzaju śmieci. Zmiany w przepisach w pewien sposób zmuszają klientów do dostarczenia na przykład odpadów budowlanych do miejsca, w którym zostaną przetworzone i odzyskane. Jeśli nie mamy możliwości skorzystania z darmowej wywózki organizowanej przez miasto lub gminę lub też przekroczyliśmy ustalony limit, warto skorzystać z naszej aplikacji, która zajmie się całą procedurą w wyznaczonym czasie.
W zależności od ilości i rodzaju odpadów można wybrać kontenery o różnej wielkości - od 3 do 36 m³. Małe sprawdzą się przy niewielkim remoncie, a duże prace budowlane będą wymagać większych pojemników. W ofercie znaleźć można również praktyczne worki BIG-BAG. Od pojemności kontenera oraz rodzaju odpadów zależeć będzie w duży stopniu wycena usługi, na którą składają się podstawienie i odebranie pojemnika oraz utylizacja odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Jak to zorganizować? Odbiór odpadów

Odpowiednie zaplanowanie odbioru odpadów będzie tu kluczowe. Warto wcześniej zamówić odpowiedni kontener i zdecydować, jak długo będzie musiał stać, zanim pracownicy firmy go odbiorą. Poza tym zdarza się, że potrzebujemy dodatkowych zezwoleń na postawienie pojemnika od właściciela gruntu lub też wspólnoty czy spółdzielni. Jeśli musimy zająć kawałek jezdni, należy zdobyć pozwolenie od zarządcy dróg. Warto też zwrócić uwagę na naszą aplikację, aby mieć pewność, że odpady zostaną odebrane w terminie i zagospodarowane w ekologiczny sposób.

Podobne wiadomości:

do góry