Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Co zrobić z odpadami po remoncie?

Co zrobić z odpadami po remoncie?

29 Listopada 2018

Podczas remontu wyrzuca się wiele śmieci. Z odnawianych łazienek usuwa się stare kafle, sanitariaty i rury instalacyjne, a z salonów wynosi się stare meblościanki i komplety wypoczynkowe pamiętające PRL. Jeżeli planuje się duży remont, powinno się pamiętać nie tylko o wybraniu materiałów wykończeniowych i wyposażenia, ale także o wywozie odpadów.

Co zrobić z odpadami po remoncie?

Wyrzucanie śmieci poremontowych do zsypów komunalnych lub pojemników na odpady zmieszane jest zabronione. Aby pozbyć się odpadów po remoncie łazienki, kuchni lub salonu, powinno się zamówić wynajem kontenera na śmieci. Cennik dla różnych wielkości pojemników znajdziemy na stronie wywóz odpadów wybierając uprzednio kontener, który nas interesuje. Najmniejsze kontenery mają pojemność 1m3, natomiast gdy chce się wyrzucić więcej opadów, ma się do wyboru pojemniki do 20m3.
 
Odpady powstające podczas remontu powinno się wyrzucać do odpowiednich rodzajów pojemników. W naszej usłudze można zamówić kontenery na: czysty gruz, gruz zmieszany, odpady zmieszane, odpady wielkogabarytowe i poremontowe. Na stronie internetowej znajdziemy wszelkie informacje na temat śmieci, jakie mogą być wyrzucane do poszczególnych kontenerów. Dodatkowo ma się możliwość zamówienia odbioru papy, wełny mineralnej i azbestu - cena wynajmu kontenera na śmieci tego rodzaju jest ustalana indywidualnie.

Kontener na odpady po remoncie już w 24 godziny!

Jeżeli planuje się remont mieszkania lub domu, powinno się wcześniej ustalić, kiedy i jakich kontenerów będzie się potrzebować. Dzięki temu pojemniki dotrą na posesję, gdy tylko będą potrzebne. Każdy z nich jest podstawiany na 5 dni roboczych, a jeśli zachodzi taka potrzeba, można przedłużyć odpłatnie okres najmu o dodatkowe 4 dni. Co ważne posiadamy naprawdę dużą liczbę kontenerów na wynajem. Gdy potrzebuje się kolejnego pojemnika, wystarczy wejść na stronę i zamówić kolejny ciągu zaledwie kilku minut. Większość kontenerów jest podstawiana na posesję klienta w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

Remont mieszkania w bloku - co z kontenerem? 

Remont mieszkania w budynku wielorodzinnym jest bardziej kłopotliwy niż remont domu ze względu na konieczność przestrzegania ciszy nocnej i dbania o komfort innych mieszkańców. Kontener na odpady jest jednak kwestią, którą łatwo rozwiązać. Mieszkańcy bloków mają prawo ustawić kontener na terenie należącym do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej, by pozbyć się wszystkich odpadów, jakie powstaną podczas remontu. Jedynym ograniczeniem jest konieczność ustawienia pojemnika w miejscu, w którym nie będzie on przeszkadzał innym mieszkańcom w wychodzeniu z budynku i korzystaniu z wiat śmietnikowych itp.

do góry