Kartuzy

Wywóz i utylizacja odpadów poremontowych i gruzu w Kartuzach - Sprawdź ceny

Przejdź na stronę główną i wpisz dokładny adres podstawienia kontenera oraz odbioru odpadów.

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

 

Historia Kartuz

Pierwsze wzmianki o Kartuzach pochodzą z XIV wieku. Wtedy sprowadzeni z Pragi mnisi z zakonu kartuzów zaczęli budowę klasztoru i kościoła konwentualnego, który przetrwał do dzisiejszych czasów. Przy klasztorze w naturalny sposób rozwinęła się osada. Kartuzy zostały po raz pierwszy wymienione w dokumentach w 1391 roku. Mnisi byli bardzo zaangażowani w działalność charytatywną, tworzyli również wyjątkowo smaczne wyroby różnego rodzaju. Tutejsza kartuzja nazywana była Rajem Maryi. Kartuzy odwiedzali też królowie: Zygmunt III Waza i Jan Kazimierz.

W pierwszej połowie XIX wieku władze pruskie zarządziły kasację klasztoru. Kościół zamieniono na świątynie parafialną, a zakonnicy pozostali w eremach. Niestety nie mogli już do nich dołączać kolejni bracia. Gdy umarł jakiś zakonnik, to jego erem był likwidowany. Do dziś zachował się tylko jeden erem.

Zabytki w Kartuzach

W Kartuzach znajdują się tylko dwa ważne zabytki. Są to: Kolegiata Wniebowzięcia NMP oraz Kościół Św. Kazimierza.

Wywóz gruzu oraz odpadów w Kartuzach

W Kartuzach oferujemy wywóz od utylizację odpadów. Specjalizujemy się w odpadach pobudowlanych. Oferujemy wynajem kontenera na gruz w Kartuzach lub ogromny worek na odpady Big Bag. Wynajem kontenera na odpady w naszej firmie nie jest drogi. Działamy na terenie całym Kartuz. Kontener na gruz podstawimy do Ciebie maksymalnie w ciągu 24 godzin.

do góry