Giżycko

Giżycko leży w województwie warmińsko-mazurskim i jest jednym z najważniejszych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Mieści się między malowniczymi jeziorami Mamry i Niegocin.

Giżycko jest przede wszystkim ważnym ośrodkiem turystycznym i wypoczynkowym. Jest letnią stolicą Warmii i Mazur. Miasto jest otoczone przez siedem jezior. Największe z nich to Niegocin i Kisajno. Mniejsze zbiorniki wodne w okolicy to Tajty, Tracz, Wojsak, Duża oraz Mała Popówka. Zostały wokół nich stworzone porty, przystanie oraz kluby żeglarskie, w których można czarterować jachty. Są również prowadzone szkolenia i obozy żeglarskie. Wakacje w Giżycku na pewno spodobają się każdemu, kto lubi wodę i sporty wodne. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno wędkarze, jak i miłośnicy plażowania.

Jakie atrakcje można zwiedzić w Giżycku?

Atrakcje wodne, to nie wszystko, co ma do zaoferowania Giżycko. Dostępna do zwiedzania jest również Twierdza Boyen (przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej). Ciekawą atrakcję jest też most obrotowy. To jedyny taki ciągle czynny obiekt w Europie, obsługiwany ręcznie. Warto zobaczyć również pozostałości zamku krzyżackiego stojącego na Wyspie Giżyckiej. Miłośnikom przyrody polecamy wypad do Puszczy Boreckiej.

Co zrobić w odpadami pobudowlanymi, takimi jak gruz?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie kontenera na gruz na naszej platformie Ecoexpress24.pl. Przywieziemy go prosto na Twoją posesję maksymalnie w ciągu 24 godzin od zlecenia przez Ciebie wykonania tej usługi. Gwarantujemy niskie ceny!

do góry