Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Zamawianie kontenera na gruz przez internet - zobacz jakie to proste!

Zamawianie kontenera na gruz przez internet - zobacz jakie to proste!

27 Listopada 2018

Wyrzucanie gruzu do pojemników na odpady zmieszane jest zabronione. Zgodnie z obowiązującym prawem, gruz powinien być wywożony oddzielnie - mieszanie go z innymi odpadami jest związane z ryzykiem otrzymania mandatu w wysokości 500 złotych. Aby legalnie i szybko usunąć odpady budowlane z posesji, wystarczy zamówić kontener na gruz. Aby sprawdzić dostępność usług w Twojej okolicy, wystarczy podać nam adres na stronie głównej serwisu a odpowiedź otrzymasz w dosłownie sekundę!

Jak zamówić kontener na gruz i odpady budowlane?

Zamówienie kontenera na śmieci odbywa się przez naszą aplikację. Po wpisaniu adresu wybierasz pojemnik o wielkości od 1m3 do nawet 20 m3 w zależności od tego, jaka jest objętość odpadów, których chcesz się pozbyć. Kontener jest podstawiany zazwyczaj w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia, dzięki czemu czas oczekiwania na pojemnik jest krótki. Najem można zamówić nawet w ostatniej chwili przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych i remontowych - pojemnik na gruz dotrze do wskazanej lokalizacji zanim na posesji zbierze się duża ilość odpadów.
 
Składając zamówienie na wywóz gruzu i odpadów, podaje się najpierw miejsce, do którego ma być dostarczony kontener. Aplikacja wskazuje, które pojemniki są dostępne oraz jaki jest czas oczekiwania na ich podstawienie. Następnie wybiera się jeden z wolnych kontenerów i dokonuje się płatności. Opłata za wynajem jest pobierana z góry. Przelew jest obsługiwany przez system PayU, co przyśpiesza księgowanie płatności.
 
Kontener jest dowożony do zamawiającego specjalnym samochodem - na specjalnie przygotowanej stronie znajdziemy informację, jak przygotować posesję przed wjazdem pojazdu. Wynajem obejmuje 5 dni roboczych, a w razie potrzeby możliwe jest odpłatne przedłużenie okresu najmu o kolejne 4 dni. Wypełniony pojemnik jest odbierany z posesji nawet pod nieobecność zamawiającego - wystarczy, że brama wjazdowa będzie otwarta. Płatność jest pobierana online, dlatego przy odbiorze kontenera nie wymaga się dodatkowych opłat.

Co można wrzucić do kontenera na gruz?

Gruz można wyrzucać do dwóch rodzajów pojemników. Do kontenera na czysty gruz wyrzuca się wyłącznie gruz ceglany i betonowy (może być wymieszany z małą zawartość ceramiki), dachówki, mury, tyki oraz ziemię, kamienie i piasek. Do pojemników na gruz zmieszany dodatkowo w ograniczonej ilości wyrzuca się folię, folię malarską i mało zabrudzoną folię ogrodową, złom i profile metalowe. Dopuszczalne jest zmieszanie gruzu z butelkami PET, opakowaniami po chemii gospodarczej, płytami karton gips, tworzywami sztucznymi i szkłem z butelek lub opakowań.

Dalej się zastanawiasz? Nie czekaj i zamów kontener na odpady już dziś!

Podobne wiadomości:

do góry