Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Wyrzucanie śmieci na terenach zielonych i na osiedlowych podwórzach jest karalne

Wyrzucanie śmieci na terenach zielonych i na osiedlowych podwórzach jest karalne

7 Grudnia 2018

Śmieci zalegające w lasach, na polanach, a także na miejskich osiedlach to wyjątkowo smutny widok. Tereny zielone i miejskie przestrzenie tracą swój urok, a rozkładające się odpady wydzielają szkodliwe substancje, które trafiają do gleby, wody i powietrza. Aby powstrzymać degradację środowiska naturalnego, powinno się zadbać o legalny wywóz odpadów z własnego domu i posesji. 

Wyrzucanie śmieci na terenach zielonych i na osiedlowych podwórzach jest karalne

Co najmniej 500 złotych - tyle wynosi wysokość mandatu, który otrzymują osoby przyłapane na wyrzucaniu śmieci w niedozwolonym miejscu. Przez lata wielu łamiących prawo czuło się bezkarnych, jednak obecnie się to zmienia. Na osiedlach i w lasach coraz częściej montuje się monitoring, dzięki czemu bez trudu odnajduje się osoby, dopuszczające się wykroczeń. Dodatkowo recydywiści otrzymują wyższe kary pieniężne, a sąd może zadecydować nawet o karze pozbawienia wolności.
 
Aby uniknąć kłopotów z prawem i mandatów, warto dołączyć do grona Polaków, którzy chronią środowisko. Starych mebli, gruzu, odpadów po remoncie, wełny mineralnej lub azbestu można pozbyć się, decydując się na wynajęcie kontenera na śmieci. Cena najmniejszego pojemnika wynosi mniej niż 100 złotych.

Wynajem kontenerów na śmieci prostszy niż się wydaje

Wynajęcie kontenera na śmieci jest proste. Naszym klientom udostępniamy prostą aplikację, w której wybiera się pojemnik o odpowiedniej wielkości oraz podaje się adres jego podstawienia. Następnie wystarczy dokonać płatności, a my dostarczymy kontener na posesję. Klienci zamówią u nas zarówno pojemnik na gruz budowlany, jak i kontener na odpady zmieszane. Odbieramy nawet problematyczne odpady, jak azbest, wełna mineralna lub styropian. Staramy się działać kompleksowo.


W naszej usłudze ecoexpress24 zamówi się potrzebny kontener w ciągu kilku minut. Płatność przez system PayU jest bezpieczna, a jej szybkie księgowanie skraca czas oczekiwania na podstawienie pojemnika. Wypełniony kontener jest odbierany po 5 dniach. W razie potrzeby możliwe jest odpłatne przedłużenie najmu o dodatkowe 4 dni. Kontener na śmieci jest podstawiany na posesję, którą powinno się przygotować zgodnie ze wskazówkami ze strony jak przygotować posesję pod kontener. Wypełniony pojemnik może być odebrany nawet pod nieobecność domowników. Odbierane odpady są wywożone na wysypisko śmieci, dlatego zamawiający ma pewność, że wraz z nami dba o środowisko naturalne.
 

Podobne wiadomości:

do góry