Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Wyrzucanie gruzu do lasu to przestępstwo. Zamów kontener i uniknij mandatu!

Wyrzucanie gruzu do lasu to przestępstwo. Zamów kontener i uniknij mandatu!

10 Lutego 2020

Podczas remontów lub prac rozbiórkowych powstają duże ilości gruzu. Wiele osób wciąż nie wie, co z nimi zrobić, dlatego decyduje się na nielegalne rozwiązania. Jednym z nich jest wywożenie problematycznych odpadów do lasu. Powinno się pamiętać, że takie działanie jest przestępstwem i grozi za nie mandat w wysokości 500 złotych lub więcej. Jeżeli chcesz pozbyć się gruzu, sprawdź, co możesz z nim zrobić.

  1. Kontener na gruz to najlepsze rozwiązanie
  2. Jak zamówić kontener na gruz? 

Jeżeli prowadzi się prace remontowe lub rozbiórkowe, pojawienie się dużych ilości gruzu jest tylko kwestią czasu. Problematyczne odpady nie mogą być wyrzucane do zwykłych pojemników na śmieci, ani składowane na posesji. Jeśli chcesz usunąć gruz po remoncie mieszkania lub rozbiórce zabudowań gospodarczych, sprawdź, jak zrobić to w legalny sposób.

Kontener na gruz to najlepsze rozwiązanie

Aby pozbyć się gruzu po remoncie lub rozbiórce różnego typu zabudowań, powinno się zamówić kontener na gruz. Pojemnik umożliwi wyrzucenie nawet dużych ilości gruzu, gdyż do wyboru ma się kontenery mieszczące od 1 do nawet 36 m3 odpadów. Dzięki temu bez trudu usunie się z domu lub posesji wszystkie śmieci, jakie powstały podczas różnego rodzaju prac. Co ważne, do każdego kontenera na gruz można wyrzucić niewielkie ilości innych odpadów. Jeśli pozostałych śmieci jest więcej, możliwe jest natomiast zamówienie odrębnego kontenera na odpady zmieszane lub gabaryty.
 
Zamawiając kontener na gruz, postępuje się zgodnie z prawem i szybko usuwa się wszystkie odpady poremontowe lub porozbiórkowe. Wyrzucanie śmieci do lasu lub na inne tereny zielone jest karalne. Za pojedyncze wykroczenie tego typu otrzymuje się mandat w wysokości 500 złotych, natomiast zaśmiecanie lasów po raz kolejny może być zagrożone znacznie wyższą karą, w tym pozbawieniem wolności.

Jak zamówić kontener na gruz?

Kontener na gruz najszybciej i najłatwiej zamówi się na naszej platformie. Za jej pośrednictwem wypożyczy się kontenery na śmieci na terenie niemalże całej Polski bez wychodzenia z domu. Platforma pomaga szybko wyszukać dostępne w okolicy pojemniki na gruz, a także sprawdzić, jak długo czeka się na ich podstawienie i ile płaci się za ich wynajem. Kontenery są podstawiane po dokonaniu płatności online za usługę. Przelew za wypożyczenie kontenera jest wykonywany przez system PayU, co gwarantuje bezpieczeństwo transakcji i przyśpiesza jej księgowanie na koncie ecoexpress24.pl. Dzięki takiej formie płatności, usługa jest realizowana nawet tego samego dnia w ciągu 12 godzin od złożenia zamówienia.

Podobne wiadomości:

do góry