Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Utylizacja papy zdjętej z dachu

Utylizacja papy zdjętej z dachu

18 Lutego 2023

Planujesz remont dachu pokrytego papą albo inne prace budowlane, remontowe lub renowacyjne, w czasie których wytworzone zostaną odpady z papy? Pamiętaj, że Twoim obowiązkiem jest właściwe zagospodarowanie odpadów. Jak wygląda utylizacja papy dachowej? Dowiedz się, jak powinien prawidłowo wyglądać wywóz papy, jakie są koszty wywozu odpadów z papy oraz jak zamówić kontener na papę w ecoexpress24.pl.

Utylizacja papy dachowej - czym są odpady z papy?

Papa jest materiałem oznaczonym kodem 17 03 80. Jest to materiał wykonany z tektury i włókniny, nasączony masą bitumiczna i pokryty mineralną posypką. Papa nie jest materiałem bezpiecznym, a jego nieprawidłowe składowanie grozi skażeniem środowiska i zagraża zdrowiu ludzi i zwierząt. Oczywiście nielegalne składowanie odpadów z papy lub wyrzucenie jej na dzikie wysypiska grozi nałożeniem wysokich kar, dlatego w przypadku prac generujących odpady z tego materiału najkorzystniej i najpewniej jest zorganizować wywóz papy przez legalnie działającą, profesjonalną firmę, która zajmuje się wywozem odpadów budowlanych. W ten sposób łatwo można wywiązać się ze swojego obowiązku i uniknąć otrzymania wysokich kar za nieprawidłowe gospodarowanie odpadami z papy.

Papa - utylizacja

Papa jest odpadem specjalnym, który nie może być wyrzucany razem z gruzem czystym gruzem zmieszanym czy odpadami poremontowymi. Jest to odpad niebezpieczny, który wymaga właściwej utylizacji - obecnie odpady z papy mogą być składowane wyłącznie na przemysłowych składowiskach odpadów, które posiadają stosowne uprawnienia do przyjmowania tego typu odpadów od operatorów zajmujących się ich wywozem.

W kontekście pozbycia się odpadów z papy z pewnością na myśl przychodzą Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów. Niestety nie wszystkie gminne PSZOK-i są gotowe przyjmować odpady z papy, m.in. ze względu na ich dużą masę czy zebrane na niej uciążliwe zanieczyszczenia. Szukanie punktu może zatem zająć sporo czasu, a samodzielny wywóz do oddalonego PSZOK-u może okazać się nieopłacalny i skomplikowany logistycznie. Dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wynajem kontenera na odpady, przeznaczone na odpady z papy.

Kontenery na papę w ecoexpress24.pl

Papa jest materiałem o dużym ciężarze, dlatego do jej zbierania nie wykorzystuje się zbyt pojemnych kontenerów. W ecoexpress24.pl możesz wynająć kontenery na papę, których pojemność mieści się w zakresie od 2 do 10 m3. Jednakże niezależnie od tego, jak dużo odpadów z papy przewidujesz wytworzyć w czasie wykonywania swojej pracy, zabierzemy od Ciebie każdą ilość, udostępniając większą liczbę kontenerów.

Jak zamówić kontener na papę? Jest to bardzo proste, nie musisz nawet zakładać konta w naszym serwisie. Wystarczy wskazać dokładną lokalizację i zapoznać się z dostępnymi pod danym adresem kontenerami na papę. Następnie należy wybrać pojemność kontenera (spośród dostępnych) i przejść do zamówienia. Po uzupełnieniu niezbędnych informacji oraz danych kontaktowych i adresowych można przejść do wygodnej płatności online. Usługa zostanie przekazana do realizacji niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty.

W przypadku niewielkich ilości odpadów z papy korzystnym rozwiązaniem może okazać się zakup worka Big-Bag, który sprawdzi się również wtedy, kiedy ze względów logistycznych nie jest możliwe podstawienie kontenera. Wystarczy zakupić dowolną liczbę worku Big-Bag, a po zapełnieniu ich odpadami z papy opłacić usługę wywozu, która zostanie zrealizowana w okresie 14 dni od jej zamówienia.

Koszt utylizacji papy

Odpady z papy charakteryzują się dość dużym ciężarem, a ich zagospodarowanie jest kosztowne. Stąd też wywóz papy jest usługą z przyczyn kosztów usługą droższą niż np. wywóz czystego gruzu. Cena wywozu i zagospodarowania papy różni się w zależności od regionu. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje wywóz papy w Twojej okolicy, wpisz dokładną lokalizację. Po wybraniu adresu zobaczysz dostępne w Twoim regionie kontenery na odpady z papy oraz cenę usługi podstawienie i odbioru kontenera o konkretnej pojemności.

do góry