Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Segregacja i wywóz odpadów coraz ważniejsze dla Polaków

Segregacja i wywóz odpadów coraz ważniejsze dla Polaków

31 Października 2018

Większość odpadów, jakie wytwarzają gospodarstwa domowe, może być ponownie wykorzystana do produkcji innych przedmiotów. Recycling chroni przed zanieczyszczeniem planety i przed zużyciem wielu surowców, dlatego kolejne kraje stosują przepisy zwiększające dbałość o środowisko. Do takich państw należy Polska, która w 2017 roku wprowadziła tzw. Ustawę śmieciową.

Polacy coraz chętniej dbają o środowisko

Recycling pozwala ponownie wykorzystać wiele odpadów. Przykładowo, z 35 butelek plastikowych PET wykonuje się jedną bluzę w polaru. Z plastikowych butelek wykonuje się również buty, namioty, plecaki, odzież termoaktywną oraz akcesoria sportowe. Podobnie postępuje się z innymi odpadami - szkłem, papierem i metalami, które po ponownym wykorzystaniu służą jeszcze przez długi czas. Niestety, są śmieci, których nie da się ponownie wykorzystać.
 
Aby oddzielić śmieci do ponownego wykorzystania od odpadów do utylizacji, niezbędne jest segregowanie śmieci. Ustawa śmieciowa zachęca gospodarstwa domowe do rozdzielania odpadów, dzięki czemu recycling staje się coraz powszechniejszy. Ponadto Polacy coraz częściej zamawiają kontenery na śmieci, których wyrzucanie wraz z innymi odpadami jest zabronione. - Dzięki Ustawie śmieciowej znacząco zwiększyła się świadomość polskiego społeczeństwa. Każdego dnia zamawiane są u nas worki big-bag na gruz i pojemniki na odpady wielkogabarytyowe lub poremontowe. Kiedyś te odpady trafiały do lasu lub na dzikie wysypiska śmieci.

Czystsze miasta i wsie

Dziś nikogo nie dziwi, gdy przed blokiem na dużym osiedlu stoi kontener na śmieci budowlane. Duże śmietniki są zamawiane zarówno podczas kapitalnych remontów, jak i mniejszych prac. Polacy źle postrzegają podrzucanie odpadów w ciemnych zaułkach i wywożenie ich do lasu, dlatego coraz częstsze są zgłoszenia od mieszkańców, którzy przyłapali sąsiada na zanieczyszczaniu miasta lub obszaru wiejskiego. Zapotrzebowanie na nasze usługi stale rośnie. Obecnie działamy w kilkudziesięciu lokalizacjach w całym kraju. Ile kosztuje zamówienie kontenera na śmieci? Z pewnością mniej niż mandat za zanieczyszczanie miasta lub wsi. Nasi klienci przyznają, że zależy im nie tylko na szybkim i sprawnym odbiorze gruzu lub gabarytów, ale i na dbałości o środowisko. Tym samym widzimy, jakie zmiany społeczne zachodzą w Polsce i ile dobrego zrobiło wprowadzenie ustawy śmieciowej - kontynuuje pracownik firmy.
 

Podobne wiadomości:

do góry