Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Remont w ogródku - co zrobić z odpadami?

Remont w ogródku - co zrobić z odpadami?

9 Maja 2023

Rozpoczął się sezon ogródkowy, a wraz z nim pojawia się coraz więcej zapytań o odpady związane z remontem altanek. Drewno, gruz, a nawet papa to problem, którego należy się pozbyć w sposób legalny i bezpieczny dla środowiska.

Jaki kontener najlepiej zamówić na takie odpady? 

W pierwszej kolejności należy zrozumieć, że odpadami budowlanymi nazywamy wszystkie odpady, które są wytwarzane w czasie prac budowlanych. Możemy wyróżnić tu m.in. gruz czysty i gruz zmieszany, odpady poremontowe, odpady wielkogabarytowe, papę, wełnę mineralną. Każdy z tych rodzajów odpadów wymaga wykorzystania osobnego kontenera, do którego mogą być wrzucane wyłącznie odpady z danej kategorii. Wynika to wprost z właściwości poszczególnych odpadów i optymalnego sposobu ich utylizacji lub ewentualnej możliwości przetworzenia i ponownego wykorzystania.

 

  • Czysty gruz - gruz ceglany i betonowy, dachówki, ceramika 
  • Zmieszany gruz - Oprócz gruzu czystego (gruz ceglany i betonowy, dachówka,) w kontenerze może znaleźć się maksymalnie 5% odpadów poremontowych
  • Odpady poremontowe - płyty GK, worki po materiałach budowlanych, styropian, siatki montażowe, wiaderka, folie, złom (bez elektrośmieci)
  • Gabaryty - meble, elementy drewniane, sprzęt sportowy, dywany, wykładziny, panele, wyposażenie sanitarne
  • Papa - Odpad specjalny, poddawany innemu procesowi przetwarzania 
  • Wełna mineralna - Odpad specjalny, podczas składowania w kontenerze musi być zabezpieczony folią

Kontenery na podane odpady możesz znaleźć na naszej stronie https://www.ecoexpress24.pl/

Wynajem kontenera na odpady poremontowe jest bardzo łatwy - wystarczy wybrać właściwy rodzaj odpadów, wskazać dokładną lokalizację, w której ma zostać postawiony kontener, a następnie złożyć zamówienie, które przebiega w prosty i intuicyjny sposób. 

Jeśli nie znalazłeś w żadnej kategorii odpadu, który chcesz zutylizować - skontaktuj się z nami, postaramy się doradzić. Jeśli potrzebujesz wywozu odpadów na konkretnym terenie - odezwij się do nas. W naszej ofercie znajdziesz wywóz odpadów w wielu miastach w Polsce wywóz odpadów Warszawie

do góry