Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Remont mieszkania późną jesienią lub zimą - jak się przygotować?

Remont mieszkania późną jesienią lub zimą - jak się przygotować?

4 Października 2019

Przeprowadzanie remontu późną jesienią lub zimą jest dość rzadkie, lecz może być znacznie prostsze niż latem. Firmy budowlane i wykończeniowe mają w tym czasie mniej zleceń, a w sklepach można natrafić na liczne promocje na materiały, meble i dodatki. Ponadto znacznie łatwiejsze jest szybkie znalezienie kontenera na śmieci, dzięki któremu szybko usunie się wszystkie odpady z mieszkania. Jak przygotować się do remontu jesienią lub zimą? 

  1. Dobry plan to podstawa
  2. Szybkie sprzątanie po remoncie dzięki kontenerom na wynajem

 
Remont w okresie jesienno-zimowym przeprowadzi się szybko i sprawnie pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim ważne jest wybranie materiałów i firmy wykończeniowej, a także zorganizowanie wywozu odpadów. Sprawdź, jak przygotować się do odnawiania mieszkania w chłodne dni oraz gdzie zamówić kontener na gruz.

Dobry plan to podstawa do odpowiedniego remontu zimą

Przed rozpoczęciem remontu w słotne, jesienne dni lub w mroźne, zimowe dni powinno się dokładnie zaplanować wszystkie prace, by przeprowadzić je możliwe jak najszybciej. Jest to ważne, gdy materiały budowlane nie mogą przebywać zbyt długo na zewnątrz budynku z powodu ryzyka zawilgocenia, a długie wietrzenie w chłodne dni skutkuje niszczeniem tynków lub gipsowych gładzi. Jeśli wykonuje się remont samodzielnie, ważne jest zaplanowanie nieco więcej czasu wolnego, by w razie potrzeby zdążyć rozwiązać nieprzewidziane problemy. W przypadku korzystania z usług firmy wykończeniowej, dobrze jest zarezerwować u niej termin z wyprzedzeniem.

Fachowcy mają najwięcej zleceń latem, jednak remont trwają przez cały rok, dlatego najlepsi z nich są zajęci o każdej porze roku. Umowę z firmą wykończeniową można podpisać nawet na kilka miesięcy wcześniej, by mieć pewność, że budowlańcy pojawiają się w mieszkaniu w umówionym mieszkaniu. Znacznie łatwiejsza jest za to kwestia wynajmu kontenera na śmieci.

Szybkie sprzątanie po remoncie dzięki kontenerom na wynajem

W chłodne dni chce się jak najszybciej uprzątnąć całe mieszkanie zarówno przed remontem, jak i po jego zakończeniu. Wynajem kontenera w okresie powakacyjnym jest szybki i bezproblemowy. Wystarczy skorzystać z naszej aplikacji i wybrać pojemnik o odpowiednich wymiarach. Na jego podstawienie czeka się zwykle nie więcej niż 24 godziny. Co ważne, przed rozpoczęciem remontu można zamówić kontener na gabaryty, który przyda się na przykład w czasie opróżniania mieszkania po babci, a po zakończeniu prac - kontener na odpady poremontowe, do którego wyrzuci się wszystkie worki i opakowania po materiałach budowlanych i inne śmieci.

do góry