Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/O czym należy pamiętać wynajmując kontener? 
12 Marca 2024

O czym należy pamiętać wynajmując kontener? 

 

Kwestia zamówienia kontenera nie jest tak trudna jak mogłoby się wydawać. Trzeba jedynie pamiętać o paru rzeczach, które ułatwią wywóz twoich odpadów.

 

1. Zorientuj się co masz do wywiezienia

 

To ważne, ponieważ każdy odpad powinien trafić na odpowiednie składowisko. Przy obecnie obowiązujących przepisach pojęcie odpadów zmieszanych dotyczy już praktycznie tylko odpadów komunalnych. Także jeśli nie jesteś pewny do czego możesz zaliczyć odpady, które chcesz wywieźć skontaktuj się z nami. Od rodzaju odpadów zależy również cena utylizacji

2. Określ orientacyjnie ilość odpadów 

 

 

Od ilości odpadów zależy wielkość kontenera, który zamówisz. Jeśli remontujesz małą łazienkę w bloku zazwyczaj wystarczy worek Bigbag, natomiast do większych remontów potrzebujesz kontenera.

3. Załatw potrzebne pozwolenia

 

 

 

W niektórych miastach wymagane jest opłacenie miejsca postojowego dla twojego kontenera. Zorientuj się zawczasu czy jest to wymagane w twojej lokalizacji.

4. Wybierz odpowiadający Ci termin

 

 

Na ecoexpress24.pl podczas zamówienia określasz termin dostawy i odbioru kontenera. Żeby uniknąć nieprzyjemności związanych z podrzuconymi odpadami warto wybrać krótki czas wynajmu.

5. Nie przeładuj kontenera

 

 

Ładowność kontenera jest do burt, czyli krawędzi kontenera. Umożliwia to bezpieczny transport kontenera i założenie siatki zabezpieczającej. 

6. W dniu podstawienia i odbioru zabezpiecz dojazd

 

 

Zdarza się, że kontener jest zastawiony przez samochody, co uniemożliwia jego odbiór. Każda kolejna próba to nie tylko strata pieniędzy związanych z transportem, ale również strata czasu. 
Te pare prostych wskazówek ułatwi Ci wynajem kontenera, jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości przed złożeniem zamówienia skontaktuj się z nami 

https://www.ecoexpress24.pl/e-zapytanie-wywoz-odpadow

do góry