Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Kapitalny remont mieszkania a wywóz odpadów

Kapitalny remont mieszkania a wywóz odpadów

6 Lutego 2020

Przeprowadzenie kapitalnego remontu mieszkania wiąże się z koniecznością wykonania wielu prac, po których pozostaje mnóstwo gruzu i innych problematycznych odpadów. Ich wyrzucanie do zwykłych pojemników na śmieci jest zabronione i zagrożone nałożeniem mandatu o wysokości 500 złotych lub więcej. Jeżeli planujesz wykonać remont kapitalny, sprawdź, jak szybko i bezproblemowo pozbyć się odpadów poremontowych.

  1. Kontener na gruz to podstawa
  2. Co z gabarytami i innymi odpadami?

Podczas kapitalnego remontu usuwa się z mieszkania stare tynki, zużyte instalacje elektryczne, uszkodzone podłogi, nieszczelną stolarkę okienną, a także wiele innych odpadów. Dodatkowo często pojawia się konieczność opróżnienia mieszkania z wszystkich starych mebli i sprzętów. Jeżeli planujesz remont kapitalny, sprawdź, jak pozbyć się kłopotliwych śmieci bez żadnego problemu.

Kontener na gruz to podstawa

Przygotowując się do remontu kapitalnego mieszkania, powinno się pamiętać o zamówieniu kontenera na gruz. Jest to podstawa w przypadku wszystkich prac budowlanych, gdyż bez kontenera niemożliwe jest szybkie i legalne pozbycie się odpadów. Do zamówionego pojemnika można wyrzucić gruz czysty lub zmieszany, a także niewielką ilość skutej ceramiki i innych odpadów. Dzięki temu łatwo oczyści się mieszkanie z odpadów poremontowych, co ułatwi wykonanie dalszych prac i przyśpieszy zakończenie remontu.
 
Zamówienie kontenera na gruz jest możliwe nawet tuż przed rozpoczęciem remontu lub w jego trakcie. Wystarczy skorzystać z oferty naszej platformy, a wybrany pojemnik zostanie dostarczony nawet w ciągu 12 godzin po dokonaniu płatności za usługę. Kontener na gruz jest wypożyczany na okres 5 dni, dlatego ma się wystarczająco dużo czasu, by go zapełnić, nawet gdy wykonuje się remont samodzielnie wyłącznie po godzinach pracy.

Co z gabarytami i innymi odpadami?

Jeżeli w trakcie remontu kapitalnego ma się do wyrzucenia gabaryty oraz inne odpady (np. wełnę mineralną), powinno się zamówić dodatkowe kontenery na śmieci. Odpady z tej grupy są oddzielane od pozostałych, dlatego wypożyczając kontener, powinno się o tym pamiętać. Wyrzucenie ich do pojemników z gruzem czystym lub zmieszanym uniemożliwia dokonanie ich odbioru i wymusza na kliencie konieczność ich usunięcia nim nasz pracownik przyjedzie po kontener. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku kontener nie zostanie odebrany, a za dodatkowy okres jego użytkowania zostaną naliczone opłaty. Aby ich uniknąć, ważne jest przestrzeganie zasad segregacji odpadów w kontenerach.

Podobne wiadomości:

do góry