Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Jak wybrać wielkość kontenera na odpady?

Jak wybrać wielkość kontenera na odpady?

15 Maja 2019

Aby legalnie i szybko usunąć odpady pobudowlane, gruz, gabaryty lub inne problematyczne śmieci, powinno się zamówić kontener. Śląsk, Mazowsze i inne regiony Polski są przyjazne dla wszystkich osób, które szukają kontenerów na wynajem. W kilka minut wypożyczy się je online.

Zamawianie kontenera przez Internet - od czego zacząć?

Dzięki prostej w obsłudze aplikacji, którą udostępniamy, kontener na śmieci zamawia się bez wychodzenia z domu o każdej porze dnia i nocy. Na naszej stronie podaje się lokalizację, do której ma być dostarczony pojemnik i otrzymuje się informację, które wielkości kontenerów są dostępne w danym miejscu. Następnie spośród nich wybiera się jeden pojemnik, dokonuje się opłaty za jego podstawienie i oczekuje się aż nasz kierowca dostarczy go na miejsce. Do podstawionego kontenera wyrzuca się umówione odpady, a odbiór śmieci następuje po upływie 5 dni.
 
Wypożyczenie kontenera przez Internet zajmuje niewiele czasu, a czas oczekiwania na podstawienie wybranego pojemnika z reguły wynosi do 24 godzin od dokonania zapłaty. Ze względu na to, że płatności dla naszego systemu są realizowane przez system PayU, ich księgowanie odbywa się w czasie rzeczywistym, co przyśpiesza całą procedurę wynajmu kontenera.

Kontener na śmieci wymiary - jak je wybrać?

Osoby prywatne najczęściej decydują się na kontenery o pojemności od 3m3 do 7m3. W przypadku opróżniania mieszkania lub domu z gabarytów przydatny może być pojemnik nieco większy, mający około 10-12 m3. Jeśli wykonuje się remont jednego pomieszczenia, dokonuje się rozbiórki niewielkiego budynku gospodarczego lub wyburza się ściankę działową z cegły, kontener na odpady o pojemności od 3m3 do 7m3 jest wystarczający. Co ważne, powinno się pamiętać, że nawet gdy zapełni się jedynie część miejsca dostępnego w kontenerze, zabronione jest dosypywanie do niego innych odpadów. Ponadto niemożliwe jest otrzymanie częściowego zwrotu opłaty za wypożyczenie.
 
Jeśli ma się niewiele gruzu czystego do wyrzucenia, można postawić zarówno na kontener na gruz o pojemności 1-3 m3, jak i na worki big-bag. Te drugie mogą się przydać w niewielkich pracach remontowych lub gdy kontener zamówiony wcześniej okaże się minimalnie za mały. Zamówienie worków big-bag jest tańsze, dlatego warto przemyśleć ich wybór, gdy chce się wyrzucić niewielką ilość odpadów. Jednocześnie powinno się pamiętać, że worki big bag są przeznaczone głównie na gruz, dlatego zabronione jest wyrzucanie do nich starych mebli, azbestu, wełny mineralnej, a także odpadów zmieszanych.

Podobne wiadomości:

do góry