Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Jak tanio wypożyczyć kontener na gabaryty?

Jak tanio wypożyczyć kontener na gabaryty?

10 Stycznia 2020

Gabaryty takie jak stare meble, dywany i uszkodzone dziecięce wózki nie mogą być wyrzucane do zwykłych pojemników na śmieci. Jest to podyktowane zarówno dużym rozmiarem odpadów tego typu, jak i trudnościami w ich późniejszym składowaniu. Gabaryty powinny być odbierane w osobnych kontenerach przez wyspecjalizowane firmy. Jeżeli chcesz pozbyć się z mieszkania starych, niepotrzebnych mebli i innych przedmiotów, sprawdź, jak tanio wypożyczyć kontener na odpady wielkogabarytowe.

  1. Gabaryty - co się zalicza do tej grupy śmieci?
  2. Gdzie szukać kontenera na odpady wielkogabarytowe?

Wypożyczenie kontenera na odpady różnego rodzaju jest coraz popularniejsze. Decydują się na nie zarówno osoby, które chcą pozbyć się odpadów po remoncie, jak i wyrzucić niefunkcjonalne, zniszczone meble z mieszkania po babci. Gdzie szybko i niedrogo wypożyczy się kontener na gabaryty?

Gabaryty - co się zalicza do tej grupy śmieci?

Grupa śmieci nazywanych gabarytami jest dość rozbudowana. Zalicza się do niej przede wszystkim różnego rodzaju meble - wersalki, biurka, krzesła, stoły, szafy, komody itp. Meble są zbyt duże, by wyrzucić je do jakiegokolwiek pojemnika na zwykłe odpady. Dodatkowo składają się z różnych tworzyw, co uniemożliwia ich segregację. Ponadto do odpadów wielkogabarytowych zalicza się inne śmieci, których rozmiary są zbyt duże, by mogły trafić do klasycznego kubła. Przykładem takich przedmiotów są suszarki na pranie, wózki dla dzieci, duże zabawki, deski do prasowania, zdemontowane drzwi lub uszkodzona stolarka okienna.

Do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się sprzętów gospodarstwa domowego i elektronicznych. Stare lodówki, pralki, kuchenki gazowe lub telewizory to elektrośmieci, które powinny być odbierane osobno, zwykle przez sklepy ze sprzętem AGD i RTV podczas dostarczania nowego urządzenia tego samego typu.

Gdzie szukać kontenera na odpady wielkogabarytowe?

Jeżeli chce się wyrzucić odpady wielkogabarytowe, powinno się wypożyczyć kontener dedykowany do tego rodzaju śmieci. Znajdzie się go szybko za pośrednictwem naszej platformy, na której można wynająć pojemniki na odpady na terenie całej Polski. Strona została stworzona z myślą o wszystkich osobach, które chcą szybko wypożyczyć kontener na odpady różnego typu, w tym na gabaryty. Wystarczy zalogować się w serwisie, wybrać rodzaj pojemnika i podać swoją lokalizację, a nasza platforma wskaże, które kontenery są dostępne w okolicy. Dodatkowo otrzyma się szybką informację na temat kosztów ich wypożyczenia i czasu oczekiwania na podstawienie pojemnika o wybranym rozmiarze.

Podobne wiadomości:

do góry