Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Dlaczego warto wykorzystywać torby Big-bag podczas remontów?

Dlaczego warto wykorzystywać torby Big-bag podczas remontów?

2 Marca 2023

Planujesz remont, rozbudowę ogrodowej altany bądź rozbiórkę niewielkiego obiektu na swojej posesji? Z pewnością wygenerujesz pewną ilość odpadów budowlanych. Jeśli jednak nie będzie ona duża, wówczas nie musisz decydować się na wynajem kontenera na odpady. Ich funkcję doskonale spełnią torby Big-bag. Dowiedz się, czym są, jakie odpady możesz do nich wrzucić i jak zamówić worek oraz jego odbiór.

Big-Bag - worek na gruz

Torby Big-bag to wykonane z powlekanej polipropylenowej tkaniny pojemniki wielokrotnego użytku, które wykorzystuje się w celu wywozu odpadów. Usługi ecoexpress24.pl dotyczą wywozu odpadów budowlanych, tj. gruzu czystego i gruzu zmieszanego, a także materiałów sypkich, jednak ogólne zastosowanie torby Big-bag jest znacznie szersze i może obejmować także przechowywanie i transport m.in. zbóż, mąki, węgla, kamieni, nawozów czy chemikaliów.

Torby na gruz mają pojemność 1 m3, a ich dno ma wymiary 90x90 cm. Worki Big-bag wyposażone są w 4 uchwyty na każdym rogu, dzięki którym możliwe są ich przenoszenie oraz transport za pomocą m.in. podnośników, dźwigów czy wózków widłowych. Torby Big-bag dzięki właściwościom tkaniny są bardzo wytrzymałe, co pozwala wykorzystywać je do wywozu odpadów takich jak m.in. gruz, który charakteryzuje się dużym ciężarem.

Worek Big-bag - alternatywna dla kontenera na gruz

W ecoexpress24.pl możesz zamówić dowolną liczbę worków Big-bag, dzięki czemu możliwe jest właściwe zagospodarowanie każdej ilości odpadów. Na worki Big-bag decydują się wykonawcy robót, którzy nie przewidują wytworzenia dużej ilości odpadów. Jednakże może być to optymalne rozwiązanie także w sytuacji, kiedy podstawienie w danej lokalizacji kontenera na gruz nie jest możliwe z przyczyn logistycznych. Wówczas warto zdecydować się właśnie na worki Big-bag.

Korzyści z wykorzystania worków Big-bag

Wywóz gruzu w torbach Big-bag to jeden z najprostszych i najwygodniejszych sposobów na prawidłowe zagospodarowanie odpadami budowlanymi. Zamawiając wywóz, zlecasz profesjonalnej firmie utylizację lub przekazanie odpadów budowlanych na linie recyklingowe, na których zostaną one przetworzone do ponownego wykorzystania. Zdejmujesz z siebie trud logistycznego przedsięwzięcia, jakim jest samodzielny wywóz gruzu, a także unikasz ryzyka otrzymania wysokiego mandat za nieprawidłowe wyrzucanie odpadów budowlanych, np. do pojemników na odpady komunalne.

Co więcej, nie wiążą Cię żadne ograniczenia czasowe. Worek możesz wypełniać odpadami przez dowolny czas, a po zapełnieniu wystarczy zakupić usługę wywozu gruzu.

Worek na gruz z odbiorem - jak zamówić wywóz odpadów budowlanych w worku Big-bag?

Szukasz sposobu na prawidłowe zagospodarowanie gruzu po pracach budowlanych, remontowych lub rozbiórkowych? Torby na gruz typu Big-bag możesz zamówić w ecoexpress24.pl. Jeśli chcesz wyposażyć się w dowolną liczbę Big-bagów, pop prostu zamów je na naszej stronie, dokładnie tak jak robisz zakupy w internecie - na ecoexpress24.pl nie musisz zakładać konta, wystarczy podać niezbędne dane kontaktowe i adresowe, następnie wybrać optymalny dla siebie sposób dostawy i dokonać płatności online.

Pamiętaj - zamawiając torby Big-bag na ecoexpress24.pl, dokonujesz zakupu worków. Jeżeli interesuje Cię odbiór odpadów, zamów usługę odbioru worków Big-bag. Aby zrobić to prawidłowo, sprawdź, czy lokalizacja, z której ma zostać odebrany worek Big-bag z odpadami, znajduje się w zasięgu naszych usług. Następnie określ rodzaj odpadów, które znajdują się w roku (gruz czysty / gruz z zmieszany). Wywóz gruzu w torbach Big-bag zostanie zrealizowany w okresie do 14 dni od zakupienia usługi.

 

do góry