Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Czym jest worek Big-Bag i do czego służy?

Czym jest worek Big-Bag i do czego służy?

27 Stycznia 2023

Planujesz poważniejszy remont, w czasie którego wytworzysz odpady poremontowe lub budowlane? Pamiętaj, że nic nie zwalnia Cię z obowiązku prawidłowego wywozu odpadów. Jednym z rozwiązań, które pomoże Ci się z niego wywiązać, może być zakup worka Big-Bag, w którym możesz składować odpady budowlane i poremontowe, a następnie umówić odbiór przez profesjonalną firmę, zajmującą się wywozem tego typu śmieci. Poznaj korzyści korzystania z worków Big-Bag, dowiedz się, kiedy okażą się one optymalnym rozwiązaniem, a także sprawdź, jak zamówić worek i umówić się na odbiór worka BB przez profesjonalną firmę.

Czym jest worek Big-Bag? Poznaj zalety worka BB

Worek na gruz typu Big-Bag to rodzaj elastycznego kontenera o pojemności wynoszącej 1 lub 1,5 m3. Wykonany jest powlekanej tkaniny polipropylenowej, co gwarantuje mu wytrzymałość, a także szczelność, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne składowanie w nim materiałów sypkich, np. gruzu i innych odpadów budowlanych i poremontowych. Powlekanie tkaniny zapobiega przedostawaniu się wilgoci z zewnątrz.

Worek Big-Bag na gruz wyposażony jest w cztery zaczepy na każdym rogu. Takie rozwiązanie ułatwia załadunek i rozładunek pełnych worków podczas odbioru u klienta i dowozu do zakładów posiadających instalacje do przetwarzania odpadów budowlanych.

Kiedy zdecydować się na worek Big-Bag?

Worek na gruz Big-Bag może okazać się korzystnym rozwiązaniem między innymi wtedy, kiedy przewidywana ilość odpadów budowlanych lub poremontowych jest stosunkowo niewielka i nie wymaga wynajmu kontenera na odpady. Pojemność jednego worka wynosi 1 lub 1,5 m3. Jest to wystarczająco dużo, aby worek Big-Bag na gruz pozwolił zebrać odpady np. po małym remoncie mieszkania.

Worki do gruzu mogą okazać jedynym wyjściem także w sytuacji, kiedy ze względów logistycznych utrudnione lub niemożliwe jest postawienie kontenera na odpady. Możliwość zamówienia większej ilości worków Big-Bag pozwoli zebrać w nich sporą ilość odpadów poremontowych lub budowlanych.

Worki Big-Bag na gruz - korzyści z wykorzystania

Worki do gruzu to przede wszystkim jedna z możliwości legalnego wywozu odpadów poremontowych lub budowlanych. Odkładanie odpadów do worka Big-Bag jest łatwe, wystarczy go rozłożyć w odpowiednim miejscu. Korzystając z tej opcji, nie musisz martwić się o samodzielny wywóz odpadów lub o wysoki mandat, który może zostać na Ciebie nałożony w wyniku wyrzucania odpadów poremontowych do śmietników komunalnych.

Worek na gruz daje większa swobodę w planowaniu czasu trwania robót niż kontenery. Wynajmując kontener, wskazujesz czas jego odbioru, natomiast w przypadku worków Big-Bag zamawiasz wyłącznie sam worek. Od Ciebie zależy, kiedy wykupisz usługę jego odbioru. Więcej szczegółów poznasz na stronie Termin dostawy i odbioru worków Big-Bag.

Szukasz korzystnego sposobu na wywóz odpadów poremontowych lub budowlanych? Zamów pusty worek Big-Big i odkładaj w nim wszystkie powstające wskutek remontu czy budowy odpady, które następnie w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób odbierze i zagospodaruje profesjonalna firma.

Jak zamówić worek Big-Bag i umówić jego odbiór?

W Ecoexpress24 możesz zamówić puste worki budowlane na gruz, które zostaną do Ciebie wysłane natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty. Przy zamawianiu worka należy podać wszystkie dane niezbędne do wysyłki, dane do faktury, a także wybrać formę dostawy i zaakceptować regulamin serwisu i przetwarzania danych osobowych.

Pamiętaj, że zakup worka Big-Bag nie jest jednoznaczny z zamówieniem usługi jego odbioru. Jest to dla Ciebie ogromna korzyść, bowiem nie masz żadnych ograniczeń czasowych w realizowaniu inwestycji. Po skończonej pracy zamów odbiór worka Big-Bag - zostanie on od Ciebie odebrany w terminie 14 od momentu zakupu usługi.

do góry