Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Czas na wiosenne porządki!

Czas na wiosenne porządki!

29 Kwietnia 2019

Wiosna to czas porządków w domach i ogrodach, dlatego to właśnie w tym okresie pojawia się najwięcej zapytań o kontener na odpady. Śląsk, Dolny Śląsk i inne regiony zmagają się w tym czasie nie tylko z dużym zapotrzebowaniem na pojemniki na śmieci, ale i z wieloma osobami, które chcą pozbyć się odpadów w nielegalny sposób. Sprawdź, kiedy potrzebujesz kontenera na śmieci i jak legalnie usunąć odpady z posesji lub działki.

Spalanie i wywożenie śmieci do lasu pod groźbą mandatu

Spalanie odpadów oraz wywożenie ich do lasu lub na łąki jest zabronione. Przepisy są jednoznaczne w obu przypadkach, a złamanie prawa jest związane z groźbą otrzymania mandatu w wysokości 500 złotych lub wyższego, jeżeli do podobnej sytuacji doszło wcześniej. Jedynym zgodnym z przepisami sposobem, by pozbyć się odpadów, jest zamówienie kontenera na śmieci.
 
Kontener na odpady o pojemności 3-5 m3 kosztuje mniej niż wynosi wysokość mandatu, dzięki czemu korzystanie z usług takich firm jak nasza to oszczędność dla domowego budżetu. Dodatkowo odpady są zabierane szybko i sprawnie, bez konieczności samodzielnego przewożenia ich z posesji lub z terenu ogródków działkowych w inne miejsce.

Wynajem kontenerów na śmieci prostszy niż myślisz

Wiosną zapotrzebowanie na kontenery na odpady jest duże, jednak dzięki platformie ecoexpress24.pl zamawia się je w ciągu kilku minut, sprawdzając, w jakim czasie zostanie podstawiony wybrany pojemnik. Wystarczy wskazać lokalizację, do której ma być dostarczony kontener. Następnie wskazuje się, jakie odpady chce się wyrzucić i wybiera się pojemnik o określonych wymiarach. Przy każdym rozmiarze kontenera znajdzie się informację o czasie oczekiwania na dostarczenie. Płatność za wybrany rozmiar jest pobierana przez system PayU.
 
Wynajem kontenera na odpady jest rozwiązaniem, które gwarantuje, że śmieci zostaną odebrane i wywiezione w sposób zgodny z prawem. Jedynym ograniczeniem dla zamawiającego jest konieczność wybrania pojemnika na określony typ śmieci. Zabronione jest wrzucanie starych mebli do kontenerów na czysty lub zmieszany gruz, podobnie jak wyrzucanie azbestu, wełny mineralnej lub papy do pojemników przystosowanych do wywozu innych odpadów.
 
Jeżeli chce się legalnie usunąć z posesji niebezpieczne odpady, powinno się zgłosić ten fakt naszej firmie i umówić ich indywidualny odbiór. W przeciwnym razie niemożliwe jest wyrzucenie śmieci tego typu do zwykłych kontenerów, ze względu na przepisy dotyczące późniejszej utylizacji odpadów szkodliwych.

Podobne wiadomości:

do góry