Strona główna/O ecoexpress24/Aktualności/Czas na wiosenne porządki! Sprawdź, jak zamówić kontener na odpady

Czas na wiosenne porządki! Sprawdź, jak zamówić kontener na odpady

30 Kwietnia 2022

Wiosna to znakomity czas, by zabrać się za porządki. W tym okresie można nie tylko uporządkować szafy i wnętrze domu, ale również usunąć zbędne nasadzenia, stare meble ogrodowe i zabudowania gospodarcze z posesji. Jeżeli zamierza się wykonać prace porządkowe na działce lub w ogrodzie, warto zamówić kontener na śmieci. Dzięki niemu szybko i bez żadnych problemów usunie się wszystkie zbędne przedmioty i materiały pozostałe po pracach rozbiórkowych.

  1. Jak zamówić kontener na śmieci?
  2. Co można wyrzucić do kontenera?

Kontener na śmieci ułatwia przeprowadzenie wszelkich prac porządkowych. Po jego podstawieniu szybko i bez trudu usuwa się z posesji wszystkie odpady, których wyrzucanie do zwykłych pojemników jest zabronione. Jak zamówić kontener na śmieci, by szybko uporządkować działkę lub ogród na wiosnę.

Jak zamówić kontener na śmieci?

Zamówienie kontenera na odpady jest proste i szybkie. Wystarczy, że zainteresowany zaloguje się na naszej platformie i wybierze na niej kontener, jakiego potrzebuje, by wyrzucić wszystkie odpady. W tym celu niezbędne jest podanie swojej lokalizacji. Następnym krokiem jest wskazanie, jaki rodzaj śmieci ma się do wyrzucenia. Wyróżniamy kilka rodzajów kontenerów. Może być to kontener na śmieci budowlane, kontener na czysty gruz lub odpady zmieszane.

Zamówienie składa się przez Internet bez wychodzenia z domu. Po wskazaniu lokalizacji i rodzaju odpadów do odebrania, platforma wskazuje, które pojemniki i jakiej wielkości są aktualnie dostępne. Spośród nich klient wybiera kontener o pojemności od 1 do nawet 36 m3. Koszt wypożyczenia każdego pojemnika jest podany na stronie, podobnie jak czas oczekiwania na podstawienie. Zwykle na kontener czeka się kilkanaście godzin od dokonania płatności. Opłatę za wypożyczenie reguluje się online przez system bezpiecznych płatności PayU.

Co można wyrzucić do kontenera?

W przypadku porządków w ogrodzie lub na działce z reguły powinno się wybrać kontener na odpady zmieszane. Można do niego wyrzucić wszystkie stare meble, pozostałości z rozbiórki altany, a także ziemię, gruz itp. Dzięki temu jeden kontener wystarcza, by dokładnie uporządkować całą działkę. Jeżeli z posesji chce się usunąć odpady takie jak azbest, wełna mineralna lub papa, powinno się zamówić ich odbiór indywidualnie.

Czas na wypełnienie kontenera wynosi 5 dni od momentu jego podstawienia do wskazanej przez klienta lokalizacji. Po upływie 5 dni nasz pracownik odbiera pełny pojemnik nawet pod nieobecność wypożyczającego. Jeżeli konieczne jest dłuższe korzystanie z kontenera, można przedłużyć okres najmu o kolejne 4 dni za dodatkową opłatą.

do góry