Zambrów

Zambrów to miasto położone w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim, w powiecie zambrowskim, nad rzeką o nazwie Jabłonka. Zambrów leży na trasie Warszawa - Białystok.

Zabytki i atrakcje w Zambrowie

Do atrakcji Zambrowa można zaliczyć: Pomnik żubra zrobiony z brązu (mieszkańcy miasta nazywają go „Zambruś”, Pomnik Jana Pawła II na skwerku blisko kościoła pw. św. Trójcy, Pomnik Żołnierza Polskiego przed Zambrowskim Parkiem Przemysłowym z roku 2010, Fontannę z trzema lwami odlanymi z brązu w centrum Zambrowa, pływalnię miejską „Delfin”, kompleks zieleni miejskiej nad zalewem i park „Księży lasek”. Ostatnim punktem na tej liście jest Regionalna Izba Historyczna w Zambrowie. Została utworzona w 2000 roku. W Izbie warto zobaczyć między innymi naczynia wydobyte z grobów popielnicowych i wspaniałe średniowieczne dzbany. Izba jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00. Zwiedzanie jest darmowe.

Natomiast jeżeli chodzi o zabytki w Zambrowie, to są to: Kościół parafialny pw. Trójcy Przenajświętszej, wybudowany w 1879 r, Cmentarz rzymskokatolicki założony w 1795 r., grób powstańców z 1863-1864 r., pomnik nagrobny dla ofiar zbrodni hitlerowskich z 1943 r. oraz Cmentarz grzebalny żydowski z I połowy XIX w.

Czym zajmujemy się w Zambrowie?

Nasza działalność polega na wywozie i utylizacji gruzu. Wynajmujemy kontenery na gruz na parę dni. Z chęcią przywieziemy je na Twoją posesję oraz odbierzemy je z niej. Oferujemy kontenery w różnych rozmiarach. Zapewniamy atrakcyjne ceny naszych usług. Sprawdź sam.

do góry