Strona główna/Jak to działa/Sprawdź co wywozimy/Wywóz i zagospodarowanie wełny mineralnej

Wywóz i zagospodarowanie wełny mineralnej

Do kontenera lub Big-Bag-a na wełnę mineralną możesz wrzucać jedynie ten odpad. Nie może w nim być innych frakcji odpadów.

Wywóz wełny mineralnej z remontu lub budowy

Poprzez platformę ecoexpress24 dostarczamy Ci usługę wywozu wełny mineralnej i jej zagospodarowanie zgodnie z przepisami prawa. 

Wełna mineralna to jeden z najbardziej popularnych materiałów izolacyjnych używanych w polskim budownictwie. Poprzez znakomitą izolacyjność termiczną i akustyczną, wodoodporność, sprężystość oraz trwałość jej wykorzystywanie na budowie jest olbrzymie a jednak okazuje, że jako odpad jest bardzo problematyczna w zagospodarowaniu. Zgodnie z przepisami nie można jej samodzielnie składować lub wyrzucać do kontenerów zbiorczych. Alternatywą dla złamania prawe jest skorzystanie z usługi wywozu wełny mineralnej przez platformę ecoexpress24

Usługa wywozu i zagospodarowania wełny mineralnej ze względu na swoją specyfikę jest dostępna jedynie na zapytanie.

Dążymy do tego aby oferta odbioru i zagospodarowania wełny mineralnej była bardzo konkurencyjna cenowo na terenie całej Polski.
Sprawdź cenę odbioru wełny mineralnej dla Ciebie.

Składowanie i wyzów wełny mineralnej:

  • zwróć uwagę aby nie wełna nie wystawała poza burty kontenera,
  • nie zamawiaj małych kontenerów na wełnę mineralną ponieważ jest ona objętościowa,
  • kontener lub worek z wełną musi być zabezpieczony przed pyleniem,
  • kontener powinien być przed transportem ofoliowany lub w inny sposób zabezpieczony,
  • jeżeli odbieramy paczki wełny mineralnej to ich wielkość powinna być maksymalnie do 1,5 metra, a każda z nich musi być zabezpieczona.

Wełna mineralna jest traktowana jako odpad specjalny. Nigdy nie można pozbywać sie wełny do wspólnych pojemników.

Jeżeli masz inne problematyczne odpady możemy zająć się organizacją ich odbioru i zagospodarowania działając jako pośrednik w obrocie odpadami w rozumieniu zapisów ustawy dnia 14 grudnia 2012 o odpadach (dz. u. 2013. poz. 21 z późn zm.)

do góry